Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Politológiát mennyire éri meg...

Politológiát mennyire éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

11.évfolyamos vagyok gimiben, pályaválasztás előtt állok, és lány vagyok. Viszont nagyon érdekel a politika, meg abszolút humán beállítottságú vagyok. Nyelvek jól mennek, szóval azzal sem lenne gond. Csakhogy nem tudom, hogy pontosan egyetemben mit takar a politológia szak. Mit tanulnak ott pontosan? Milyen tantárgyak vannak? Merre lehet onnan tovább menni dolgozni, illetve van lehetőség tovább, doktori képzésre?

Kérlek pár tapasztalatot osszatok meg velem, hogy legyen egy átfogóbb képem erről a pályáról. Köszönöm! :)



2015. nov. 18. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, akkor érdemes, de csak jó egyetemen (leginkább ELTE vagy BCE) és csak akkor, ha PhD-t is szerzel belőle és így politikatudományi szakértő leszel.


Alacsonyabb szinten nem művelhető érdemben, főiskolán nincs értelme felvenni.

2015. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!