Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem iratkozok ki az egyetem...

Ha nem iratkozok ki az egyetemről, de abbahagyom, mi a következménye?

Figyelt kérdés

Az 1. félévről van szó. Vagyis most kezdetem az egyetemet idén, de abba szeretném hagyni. Nem átiratkozni, hanem véglegesen abbahagyni. Azt tudom, hogy az első félévet nem kell visszafizetnem, ha abbahagyom, de ha nem is iratkozom ki, csak úgy lelépek, akkor van következménye?


A másik kérdésem pedig, hogy lehet e passziváltatnom a 2. félévem, ha az első félévben nem mentem be vizsgázni semmiből?



2015. nov. 19. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán mi a francnak jelentkeztél? Látszik, hogy nem neked való. Iratkozz ki és akkor nem kell fizetned (az első félévben kell kiiratkoznod). Az a baj, hogy minden hülyét felvesznek...
2015. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Jaj, előző, ne cseszegesd már. Egész életében bánná, ha nem próbálta volna ki. Szerintem ez így rendben van, most pedig hozott egy érett döntést. Nem kell túlragozni.
2015. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak azért iratkozom ki, mert nem ezt szeretném tanulni. Nem tudom, még, hogy mit szeretnék tanulni, de mindenképpen szeretnék majd egyetemre járni. Most viszont nem szeretnék átiratkozni valahová, amiről lehet, hogy kiderül, hogy szintén nem érdekel, miközben még egy államilag támogatott félévem elrepül.

És nem vagyok hülye, nem is ismersz, akkor mért hülyézel le?

A másodiknak pedig köszönöm.

2015. nov. 23. 01:07
 4/5 anonim ***** válasza:
De mit tanulsz?
2016. szept. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bírom hogy sose a kérdésre válaszolnak.. :D

Tudtommal amolyan 'felfüggesztett' opcióba kerülsz, azaz nem folytathatod tovább ha még is meggondolod magad, de hivatalosan benne maradsz a rendszerben.

2018. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!