Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ágra érdemes menni ha...

Milyen ágra érdemes menni ha szeretem a kémiát, biológiát?

Figyelt kérdés
vegyész,gyógyszerész?Ha ti is ezt szeretitek ti melyiket választottátok/válsztanátok?

2015. nov. 19. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ezeket szerettem, most orvosin tanulok.
2015. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hát én ennél egy vagy két fokkal gyengébb vagyok de kémiából és biológiából szín ötös vagyok!Szerinted melyik lenne jobb vegyész vagy a gyógyszerés vagy valami más?
2015. nov. 20. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked a gyógyszerész/vegyész szakot mindenképp, avagy biokémikus még egy érdekes terület :D

Én is hasonló beállítottságú vagyok annyi különbséggel, hogy a kémiáért élek halok annyira szeretem, viszont a biosz nekem néha komplikált, de elsajátítható (igaz most 2 évig nincs bioszom, majdcsak jövőre) =)


Orvosira speckó azért énse mennék, viszont a gyógyszerész az tulajdonképpen úgymond "félorvos" szóval kell oda a biosz eléggé erősen.. :D

Másik dolog viszont, hogy én például tudok jól magyarázni másoknak kémiát, és sanszos hogy elmegyek egy vegyipari szakgimibe / szakközépbe labor- és kémiaszakosnak (+ földrajz mert az is jóó) ;]


De ami a legfontosabb dolog; élvezd azt a munkát amit végzel és adj bele mindent! Hajrá! =)

2015. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm sokat segitettél!Hát a foldrajz nem a szivem csucske.:(.És valami kifejezetten ilyen sulit tudsz ajánlani?
2015. nov. 21. 06:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos persze, Budapesten van pár, bár nem sok!


De am én még az iskolapadot koptatom kéttannyelvű vegyész szakon a Petrik Lajos szakközépbe ^^ Ha gondolod vess rá egy pillantást, nagyon jól felszerelt laborokkal (2 épület is van; A meg B). Én élvezem a mostani évet is (hát még a maradék 3-at =)!

Úgy ezt emelném ki, többit nagyon nem ismerem én annó még néztem az Apáczait és Berzsenyit, ami gimnázium.

DE HIDD EL: a Petrik ugyanúgy jó, igen színvonalas, idén mondhatom a legjobb tanárokat kaptuk - mi legalábbis, pár kivétellel (bár azok mindig vannak). =)


Am te most jelenleg hanyadikos vagy?

2015. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jah és #3,5 én voltam úgyszint :'D
2015. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen én is már szemezgettem a Petrik sulival.Egyébként még csak 7 de már gondolkozom!:)Sokan járnak oda?mármint a suliba?Tényleg köszi a választ!
2015. nov. 21. 18:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Várunk nagy szeretettel, ha netalán bejelölnéd!! =)


Egyébként a Petrikbe idén a legmagasabb a létszám. Volt túljelentkezés (még 2 infós osztály is indult ott van a fő tolongás). És persze ott az általam is preferált kéttannyelvű vegyész szak ^^. (Megjegyzem először a sima vegyészre akartam, aztán megfűztek, hogy jelentkezzek a kéttannyelvűre is. Tényleg megéri, pláne nyelvtanulásilag az előző évbe az angol nagyon megnyomtuk a heti 18 órával, idén mondjuk márcsak 6-tal :D Árnyalatnyi különbség =)


Kérdésed van még a suliról egyébként szívesen mesélek csak írj =)

2015. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ó Köszönöm! Nagyon keményen veszik ezekszerint az angolt is a kettannyelvunel. Nekem is oda kéne mennem viszont az angol nem a szívem csücske! :( az én sulimba nagyon gyenge a tanár viszont itt sem egy zseni vagyok belőle. Szerinted kéne külön angolra járni? Ja és bonyolult az út oda innen Monorrol (bocsi ha nem tudod hol van. ) így nagyjából hol Van? . Igazából nem nagyon néztem még utána. De tényleg Köszi nem sok ilyen valaszolot látok itt! :)
2015. nov. 22. 05:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazából egyik oszitársam is Monorról jár be szóval nem lehetetlen a helyzet! =)

Monorról a Keleti pályaudvarhoz visz a vonat, onnan meg kb. 5 perc a suli, amit én sokszor lesétálok vagy a legtöbb busz (nem mind!) elvisz oda.

Egyébiránt van sima vegyész tagozat is ahol nem annyira nyomják meg az angolt, csak mondom..

De szerintem rossz lenne ezt a lehetőséget kihagynod! Ugyanis mint írtam első évfolyamba (tulajdonképpen 0.) van egy nyelvi előkészítő évfolyam heti 18 angollal. Kezdő és haladó csoportbontással!! Megjegyzem közülünk vagy 5-en ezelőtt németet tanultak nuku angoltudásuk volt, és mostanra eljutottak a normális szintre. Azért a NYEK sokat segített nekem is! (Énse nagyon akartam de aztán valahogy így hozta a sors =) ;]

Ugye utána levő 'normál' évfolyamokba pedig a kémiát és matekot angolul fogod tanulni. Megjegyzem a matek az egyik legkönnyebb tantárgy magyarul, csupán a szakszavakat kell bememorizálnod, amiket nálunk a tanár elmond egy órán kb. 20x rendszeres ismétlésekkel! Ugyanezt mondhatom a másik csopi tanárjáról, a kéttannyelvűsök szokták őket kapni, sztem az egyik legjobbak =). Namár most a kémiánál is csopibontás van, kezdő és haladóval úgyszintén. Egy tanács: minimális előismereted legyen a 9.-ben tanultakról mert lehet sokszor angolul fogod hallani és bekavarodsz.. Én ezt még annó megalapoztam [szerencsére] magyarul, és világos volt nekem mikor angolul hallottam a dolgokat 1-2 magyar szóval félbeszakítva. De ez tanárfüggő (attól függ kihez kerülsz...).

Hozzáteszem, ha ide jelentkezel, akkor lesz viszont gyakorlatod a laborban. Nekünk idén heti 3 laboróra van egymás után, és ez évfolyamonként mindig emelkedik 1-gyel majd. Mellette meg a labor elmélete a szakmai tárgy, a vegyipari ismeretek (hozzáteszem egyik személyes kedvencem, nemtom mért egyszerűen jó :) ami heti 1,5 óra. Ezen órákon képet kapunk az adott gyakorlatokról amiket majd végzünk a laborban.


Tehát mondom ha nem is elég erős az angolod, akkor bekerülsz a kezdő angolcsoportba, ahol hidd el 1 év alatt heti 18 órába sokmindent megtanulsz! :D

2015. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!