Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek-e járőr ha elvégzem...

Lehetek-e járőr ha elvégzem az NKE-t?

Figyelt kérdés
lehetek e járőr ha az NKE-n elvégzem a közrendvédelmi szakirány-t?

2015. nov. 20. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért ez elég fura kérdés. Mégis miért végeznél el egy főiskolai szintű alapképzést, amivel rendőrtiszt lehetsz, azért, hogy "járő"-özz. A járőrök egyszerű rendőrök, őket a rendészeti szakközépiskolákban képzik 2 év alatt. Az NKE-n rendőrtiszteket képeznek 3 év alatt, és magasabb a bemeneti és kimeneti követelmény is. Aki ide jelentkezik és azt mondja a felvételin hogy járőrözni akar, azt kidobják pszichológiai alkalmatlanság miatt.
2015. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, utána rájöttem, hogy egy nagy hülyeség amit írtam igen.

Viszont ha elvégzem tudok csatlakozni, valamilyen speciális osztályba?

Pl:NNI bevetési, vagy NAV bevetési, esetleg TEK

2015. nov. 21. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Van átjárás, de mindenféle bevetési osztályban, azok akik ott feszítenek fegyverrel és ordítoznak hogy a "Törvény nevében jöjjön ki feltartott kézzel stb." és berontanak és leteperik az ipsét, azok is mind csak sima rendőrök, nem tisztek. A tisztek hátulról nézik őket és irányítják. Nyilván izmozáshoz nem kell diploma meg ész, ők a parasztok a sakktáblán, akár rendőrségnél, akár honvédségnél stb. Aki meg vezeti őket, kicsit értelmesebb és gondolkodik, azok a tisztek, és eszük ágában nincs rambózni feleslegesen, mert akkor nem tudnának odafigyelni az eseményekre és megfelelően vezetni az embereket.

Egyébként amiket említettél, ott a vezetők inkább a bűnügyi igazgatási alapszakról jönnek, nem a rendészeti igazgatásiról. De ahogy írtam, ha valaki bent van a rendszerben, utána már eljuthat bárhova ha eléggé akarja.

2015. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!