Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van már egy diplomám akkor...

Ha van már egy diplomám akkor a pontokat másképp számolják felsőoktatásban, mintha csak érettségim lenne?

Figyelt kérdés

Nos. Megfordult a fejemben, hogy folytatnám a tanulmányaimat, viszont teljesen más irányban. Az első diplomám most kapom meg januárban. Az érdekelne, hogy ha megszereztem a diplomát és jelentkezek egy másik karra, másik szakra akkor ezt beleszámítják valamilyen úton - módon, vagy ismét csak az érettségit nézik, mint anno?!


Köszönöm!


2015. nov. 24. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Újabb alapképzést szeretnél elvégezni, ha jól értem? Ez esetben lehetséges felsőfokú oklevél alapján is a pontszámítás. azt hiszem viszont, hogy ezt a számítási módszert nem minden intézmény alkalmazza. A szeptemberben kezdődő szakok felvételi követelményei előreláthatólag csak januárban lesznek elérhetőek a felvi.hu-n.
2015. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Beszámítás nem létezik, viszont létezik felsőfokú oklevél alapján történő pontszámítás, ahogy az első írja. Ilyenkor csak az számít, az érettségi és középiskolai eredmények egyáltalán nem, de pl. nyelvvizsga pluszpontot így is megkapod.


Ez egy opció az intézményeknek, nem kötelesek ez alapján is felvenni, de sok helyre lehetséges így bekerülni. Az sincs központilag meghatározva, hogy milyen diplomát fogadnak el - lehet, hogy csak a szakterületnek megfelelőt, de lehet, hogy bármilyet. Akár az emelt szintű érettségi követelményt is kiválthatja egy diploma, ha az intézmény úgy dönt.


Pontot úgy adnak, hogy a minimum és a maximum között arányosan a diploma jegye alapján. Pl. 2-es diploma: 280 pont, 5-ös 400 pont. De ez elég szabad (volt még legutóbb, most talán úgy olvastam, hogy módosították a rendeletet, és mindenképp arányosan kell számolni).


Persze nem vagy köteles ezt a számítási módot használni, a régi érettségid alapján is felvételt nyerhetsz. Én most szeptemberben felvételiztem diploma alapján, és érettségivel nem vettek volna fel, mivel nem volt olyan érettségim, ami a felvételi követelményekben meg volt határozva. Így meg lazán kaptam 403 pontot, és felvettek. Ilyen esetekben azért jól jön egy diploma. :D


Sajnos elég nehéz kibogarászni, melyik intézmény hogyan áll ehhez. A felvételi tájékoztatóban többnyire csak az van, hogy lehet-e így pontot számítani, vagy nem. Részleteket eléggé mellőzik. De létezik egy melléklet a tájékoztatóhoz, ott minden részletesen le van írva, viszont ezt idén is csak véletlenül találtam meg Google-ön. Ez volt az idén szeptemberihez (gondolom jövőre sem fog sokat változni):

[link]

2015. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!