Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építész még lehetek? Nagyon...

Építész még lehetek? Nagyon vonz, azért, mert inkább "hétköznapi" épületekkel, meg a helységek elrendezésével szeretnék foglalkozni, de nem igazán tudok rajzolni. Makettezni meg nem is szeretek, és azt hallottam az sok van a képzés során.

Figyelt kérdés
Építőmérnök is tetszik egy kicsit, főleg a szerkezetes része, nincs valami olyan lehetőség, hogy lakóházak szerkezetével foglalkozhassak? Így nem kéne annyit rajzolnom, és mégis rendes házakat alkotnék...

2015. dec. 8. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az építésznek a rajz a kifejezési eszköze, nagyon kell. A feldolgozás géppel történik, de a rajz nagyon kell. Hányadikos vagy? lehetne járni rajzi előkészítőre... Az építőmérnöknek meg a matek-fizika kell nagyon - a szerkezettervező, statikus számára az fontosabb. A formát viszont ekkor is az építész fogja megtervezni... Rajzolni jó, érdemes lenne tanulni...
2015. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszi a választ! :) 12-es vagyok, és sajnos tényleg nem erősségem a rajz. :/ Főleg a szabadkézire gondolok, mert mondjuk szerkesztéshez stb. van türelmem és oda nem kell kézügyesség...

A matekkal nincs gond, fizika meg ha igyekszem, azért megy. De gondolom valamennyire az építésznél is kell, nem?

Te valami ilyen szakon vagy?

És az lehetséges, hogy bár szerkezetekkel, de lakóházakéval foglalkozhassak?

2015. dec. 9. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!