Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Református Hittudomá...

Debreceni Református Hittudományi Egyetem Tanító szak - BA alapszak (8 félév) Mi a felvételi követelmény, azon kívül, hogy egy alkalmasságit is csinálnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Néztem a honlapjukat és semmilyen más információt nem közölnek a felvételizőknek. Gondolok itt arra ,hogy milyen emelt tantárgyakat kell esetleg végezni mik a ponthatárok , esetleg az hogyan jön össze. Vagy azért nincs kint mert egy sima középszintű érettségivel is be lehet kerülni? Itt szeretném a tovább tanulásom folytatni. Kérlek titeket ,hogy aki tud a kérdéseimre választ adni az segítsen! Tapasztalatokat is szívesen elolvasok, ha ott végeztél milyen időn belül találtál munkát ? Köszönöm előre is ! :)



2015. dec. 12. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Alkalmasságin kívül semmi. Kötelező emelt érettségi nincs, de nem is szükséges, mert a tanítóképzőkben alacsony a ponthatár. Nézegesd a felvin az előző évek ponthatárait, abból sejtheted, h mire számíthatsz. ;)
2015. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Középszintű érettségi, 4-es átlag, plussz pontok nélkül bekerülsz ha az alkalmasságid sikeres. Énekre kell gyúrni annak, akinek nehézségei vannak vele. (Sokat láttam akik nem vették komolyan és kihullottak a rostán, vagy bekerültek, de év közben sorra alázták őket mert nem fejlődtek)

Tapasztalatokat illetően azt tudom mondani, tőlünk az évfolyam fele kihullott (én önként hagytam ott) akik pedig végül elvégezték, sajnos nem olyan emberek voltak, akikre rábíznám a gyerekemet. Különben 150 emberrel indult az évfolyamunk. Másodévre már csak nyolcvanan voltunk ebből, 4. (5.) évre pedig abból a kb 55 emberből aki diplomát kapott 20-ról tudok aki elhelyezkedett. A differencia azért nem gyenge. 150/20.

Ennek egyrészt az az oka, hogy annyira ingyen azért nincs az a diploma (megy a szivatás rendesen, főleg TO részéről) másrészt rendesen megutáltatja a szakot 1-2 oktató + a magyar jogrendszer.

Aki mégis nagyon elkötelezett, annak azt ajánlom, igyekezzen minél jobb kapcoslatot kialakítani a TO-val. Mielőtt minden apró cseprő dologgal hozzájuk szalad, előbb informálódjon a honlapról. Minden letölthető dokumentumot töltson le (pl tantárgy elfogadás) stb. és már eleve úgy menjen oda, hogy azt hibátanul kitöltötte. A "nem tudtam" "nem mondták" "ezt-azt hallottam" válaszokkal örökre elvágod magad az ügyintézőknél. Láttam az asztalon olyan kérvényt, aminek megírását úgy kezdte a hallgató "Tisztelt.....x-y vagyok." Még én, mint szintén hallgató is megbotránkoztam azon, hogy valaki ilyet bead. Erre nagyon oda kell figyelni, mert félévek, évek csúszhatnak el, és végül az ember inkább úgy dönt, hogy 6 év alatt nem kell az a diploma. Ezzel a sulival kapcsolatban még annyit, hogy a hitéleti tárgyakat igenis komolyan kell venni. Nálunk is sok volt az ateista, de beláttam, -íratlan szabály ugyan- de jobb ha az ember képben van a bibliával, annak elemzésével, főleg Ember és társadalom szakirányon. Az a szak lehet egy álom és egy rémálom is. Én ajnlani tudom, mert egyébként könnyen elvégezhető ez a szakirány, sok a töri, a tárgyak jók, a tanárok jó fejek. De könnyebb az előrejutás, biztosabb a jó jegy, ha jóban van az ember a hitéletis tanárokkal, és az akkor megy, ha kicsit megpróbál átszellemülni. Az ének-zenét senkinek nem ajánlom. Könnyűnek tűnik, de nincsenek szabad szombatok. Gyakran péntek este szólnak, hogy másnap fellépés. A tanszékvezető nagyon szemét- nem túlzok, pedig ha valaki én imádtam az éneket és remekül ment. De akinek nem, azt nagyon megalázta és elvárta, hogy mi ebben partnerek legyünk. Szánalom ami ott zajlik. (De az ingyen zongora órák szuperek :D ) A pedagógiát, pszichológiát és magyart nagyon-nagyon komolyan kell venni. Aki addig 5-s volt magyarból és azt hitte, hogy nagy ász, annak fognak újat mutatni. Ha meg van kettes, zseni! ;) Matekra készülni kell!!!!! Nem lesz elég a középsulis tudás. Vegyetek át mindent újra. Aki kettesre érettségizett, az a nyáron adig gyűrje a feladatokat, míg bírja és még utána is! Az egész szakon senkit ne tévesszen meg az, hogy "ez csak általános iskola". Nem azt fogják ugyanis kérni, hogy töltsetek ki egy 3. osztályos feladatlapot. Nyilván valakinek magától értetődő ez, de van aki komolyan elhiszi, hogy majd csak annyit kérnek. Aki pedig nem tud úszni és víziszonyos, most mondom, búcsúzzon el attól, hogy ezen az egyetemet diplomát szerez, mert nem fog!!!! Tantervi hálóban tesi3 úszás. Nincs kibúvó, SENKINEK! Mindegy, hogy 20 vagy 50, víziszonyos, bőrbeteg, akármi.

Különben a légkör összességében jó, a tanárok 80%-a nagyon rendes, de az ügyintézés egy rémálom. Sok félév-év csúszik mint már említettem csak azért, mert a TO-s nem tájékoztatott megfelelően, visszaküldött, kicsúsztál a határidőből, változtattak a rendszeren csak elfelejtettek szólni és még sorolhatnám.

Remélem segítettem.

2016. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. jún. 19. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!