Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki turizmus-vendéglátás...

Aki turizmus-vendéglátás szakra jár, mi a véleménye a képzésről? Mennyire nehéz, mennyire szeretitek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, elsőéves, de jelenleg közigazgatást tanulok. Erősen gondolkodom a szakváltáson, mert napi 12 órát vagyok az egyetemen, az ország másik felén, és semmi időm sem tanulni, sem magamra. Valamint már nem vagyok olyan biztos benne, hogy az életem további részében ilyen téren szeretnék tevékenykedni.

Mindig is érdekelt a turizmus, a szállodák, stb. és ez egy színes, érdekes szak, ahogy hallottam.

Az lenne a kérdésem, hogy akik oda járnak (tehát kérem azokat, akik nem értenek hozzá, de jöjjenek a "jaj, ez büfészak, semmit nem ér, és baromi nehéz dolgokkal"), azok mennyire vannak megelégedve a turizmussal.

Mennyire nehéz? És persze mennyi matek van :D


2015. dec. 12. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Túlképzés van. Sok a jelentkező, mégis alacsony a ponthatár. Turizmus földrajzon sokan buknak. És bizony vannak olyanok, akik nem tudják, hogy 72 pontnak mennyi a 60%a a ZH eredmények között. Hiába, ez egy bukta cukrozóknak való szak. És ez nem azt jelenti, hogy nem értek hozzá, hanem azt, hogy nagyon sokan csak azért mennek oda, hogy legyen egy diplomájuk és utána sírhassanak, hogy a semmit tevésre nem fizetnek semmit. Ez tény. Hiába fáj. A kérdésből kiderül, hogy te nyilván nem ezért választanád.


Ha érdekel a dolog, hasznos lehet, de inkább alkalmazott nyelvészeti irányokat, vagy egy menedzseri szakot ajánlok, ha szállodavezetés érdekel.


Van benne némi matek, de nem túl erős. Inkább a gazdasági szak tárgyak jelentik a nehézségeket.

2015. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!