Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulási segítségkérés....

Tovább tanulási segítségkérés. SOS!? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudtok nekem segíteni? Olyan problémám van (mint korosztályomban szinte a legtöbb embernek) hogy fogalmam sincs merre tanuljak tovább. Vagyis a legnagyobb baj az, hogy nem tudom melyik szakban találom meg azokat a lehetőségeket amiket szeretnék/szeretek. Irodalomból emelt érettségit szeretnék tenni és az úgy igazából érdekel is meg imádok olvasni de valamilyen szinten száraznak találom szóval nem tudnék egy életen keresztül folyamaosan műveket elemezgetni. Történelmet régen imádtam ötös voltam mindig de mióta középiskolába átkerültem nagyon rossz a tanárom (nem a szokásos a tanár hibája szöveg ez most, komolyan mindenki azt mondja hogy rossz a tanítási módszere) szóval emeltezni nem merek belőle sőt még a kézpépszintű érettségitől is félek. Németből szerintem jó vagyok imádom a nyelvet, hamarosan nyelvvizsgázom is. A matek nem az erősségem abból hármas vagyok, nem is szeretem, kivéve a geometriát mert rajzolni jól tudok és érdekel is az ilyen terek szerkezete felépítése satöbbi. Biológiából csak az emberi test felépítése és azzal kapcsolatos dolgok érdekelnek de azokból komolyan rengeteg mindent tudok és egyszerűen imádom, bioszfaktra is jelentkeztem de mivel hogy a nagy része növény és állat tan ezért leadom mert azokkal egyszerűen nem tudok mit kezdeni így meg nem ér semmit a tudásom. Informatikából jó vagyok abból (is) fogok érettségizni szeretem is. Könnyen tanulok leírt dolgokat, jó az emlékezőképességem, imádom az embereket, és szeretek beszélni.

Szóval ha valaki ez alapján véletlenül tudna nekem mondani valami álomszakot megköszönném. Köszönöm előre is a válaszokat!:)



2015. dec. 13. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne teljesen a középiskolából indulj ki.

Ajánlanám hogy valamilyen eü képzésre jelentkezzél..

Irodalommal sajnos semmire sem ész önmagában. Ha csak felvételi tárgynak szánod akkor joász szak, vagy közigazgatás-szervező is szóbajöhet...de ezeken a szakokon irodalom nem kell, de (lehetséges)felvételi tárgy.

Biosz: emberi testfelépítése érdekel akkor az eü szakok szinte bármelyike szóba jöhet nálad.

Hangsúlyozom ne abból indulj ki, hogy most miből vagy 5-ös vagy 4-es, és mit tanítanak jól nálatok hanem abból hogy Te mi szeretnél lenni.

2015. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a jegyeket mindenképpen bele kell számítani mindegy mi akarok lenni az attól függ miben vagyok jó, de attól hogy jó vagyok benne még nem biztos hogy szeretem.

Tegyük fel bármelyik szimpatikus szakra akarnék menni, oké hogy abból a tantárgyból jó vagyok de ha a többiből nem (pl matek) akkor nincs meg a kötelező pontszámom és máris buktam az egészet, mert nincs meg a 395 pont amit mondjuk az ELTE megszabott.

2015. dec. 13. 17:55
 3/4 Sidel ***** válasza:

Ne pontszám alapján döntsd el hova mész. Döntsd el hová mész és szerezd meg hozzá a kellő pontszámot. Ne adj fel egy számodra szimpatikus szakot csak azért, mert esetleg nehezebb bekerülni. (Egyébként a 400 alatti ponthatárok pont nem ez a kategória...)

És tényleg ne az iskolai jegyeidből indulj ki, mert nem jelentenek semmit. Még a jó érettségi se garancia arra, hogy bizonyos szakokon megállod a helyed, vagy hogy kellő tudással rendelkezel az olyan alaptárgyakból, mint matek, fizika, biológia...

Ezek alapján nem igazán tudom megmondani, mi lenne neked jó, mert nagyon a tárgyakra koncentrálsz.

Ha informatika: Jól lehet vele keresni, rengeteg a szabad állás mind Mo-on, mind külföldön. Viszont amit az egyetemen tanulsz nem is hasonlít arra, amit gimiben tanítottak. Senkit se fog érdekelni, mennyire kezeled jól a táblázatkezelőt, vagy hogy formázol szöveget Wordben. Csak egy szakon van tapasztalatom, de azt azért elmondhatom, hogy a programozás alap mindenhol. Mérnökinfóra ne menj, mert az elég fizikás és sok a matek.

Ha a nyelvvizsgát beszúrod egyébként érettségi elé, akkor az jól jön a pontszámodhoz. (Ha még nincsenek kimaxolva a többletpontjaid.)

2015. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sidel ***** válasza:
És még annyit a későbbi hozzászólásodhoz. A matekot így is-úgy is be kell számítanod a pontszámodba. Az érettségid lehet, hogy nem olyan súllyal lesz benne, ha olyan szakot választasz, amihez nem kell, de nem olyan ördöngősség főleg a közép, hogy ne tudd jóra megírni.
2015. dec. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!