Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan döntenétek a helyemben?

Ti hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy idén fogok érettségizni és nem tudom hogy elmenjek-e egyetemre, vagy pedig még várjak vele.

Úgy értem hogy az érettségi után maradhatnék még szakmát tanulni a sulinkban. 2 éves képzés ami alatt megszerezhetném a szakmát, jogosítványt, és egy kis alaptudást az egyetemhez. Vagy pedig menjek rögtön az egyetemre? Egyébként vagy gazdasági informatikára vagy mérnök informatikára mennék. F/17



2015. dec. 18. 15:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Sokan azt mondják hogy 2 év múlva kötelező lehet egy emelt szintű érettségi valamelyik tárgyból az egyetem megkezdéséhez.
2015. dec. 18. 15:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy szeretnék, ahogyan a legjobbnak látom. A Te helyzetedet Te látod át.
2015. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor éri meg ha az okj vagy egyetemi képzés az alapszakot alapozza meg.

Különben sokat felejtesz.

2020-tól kötelező a min. 1 emelt.

2015. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mérnökinformatika, egyből érettségi után.
2015. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felesleges készülni az egyetemre, ha igazán 'megszállott' vagy, alapszintű tudással is hamar a többiek szintjére érhetsz. A mérnökinformatikát ajánlom én is, de a gazdaságinformatikus iránt is nagy a kereslet. az OKJ iránt viszont nem igazán, nem versenyképes.
2015. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg közgazdasági szakközépiskolába járok, ebből fogok érettségizni. Ezért inkább a gazdasági informatika felé hajlok. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. dec. 19. 12:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekel is annyira a közgáz, vagy csak ilyen suliba keveredtél azt azért?

A mérnökinfóval azért jobbak a lehetőségek mint gazdinfóval.

2015. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a kedvencem, de elég jól megy.
2015. dec. 19. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

"A mérnökinfóval azért jobbak a lehetőségek mint gazdinfóval."


- Ahogy orvosival is jobb, mint egy jogász diplomával, de egészen más embert kíván a kettő.

2015. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!