Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mondani jó tanulási...

Tudnátok mondani jó tanulási módszereket?

Figyelt kérdés
Próbálkozok, de nem maradnak meg az anyagok. Egyedül, ha magolok akkor visszatudom mondani az anyagokat. Azonban ez nem előnyös, hiszen sok időt vesztegetek el vele, illetve érettségire sem jó megoldás.

2015. dec. 23. 23:01
 1/4 anonim válasza:
Írj jegyzeteket, húzz alá vagy szövegkiemelőzd a fontos részeket, amiket nehezebben jegyzel meg pl.datumok, nevek, matekképletek ird színessel, utána olvasd át többször de ne magadba hanem halkan hogy halljad is. Így a vizuális (színek) és hallás utanáni memoriádat is kihasználod. Amit leírsz a saját kezeddel, és nam csak a könyvből olvasgatod sokat segít a megjegyzésben. Mindig tarts 1-1,5 óránként egy kis szünetet hogy az agyad is szünetelni tudjon. Ha teheted inkább kelj korán és tanulj reggel, mint délután. Én így tanultam az érettségire és a vizsgáimra is így tanulok, kimagasló osztályzattal. Mindig szánj időt a tanulásra, de ne spilázd túl. Ha meguntál valamit vegyél elő mást.
2015. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. dec. 25. 00:19
 3/4 bodnar edit ***** válasza:
Igen ez nagyon jó módszer fogadd meg amit elöttem tanácsoltak! Én hét évvel ezelött érettségiztem és már akkor sem voltam fiatal! Sok pótolandó dolog is nehezítette a tanulást. Aztán mivel nem volt még számítógépem hála istennek, mindent saját kezüleg kellett leírnom! Ebből jött az ötlet, kiemelővel és ceruzával aláhúztam könyvben, füzetben minden fontosat. ?ajd elkeltem kimásolni és tömöríteni! Mire a lényeggel elég elfogadható lett már tudtam is!Igaz nehéz munka, de aki nehezen tanul és jegyez meg évszámokat mint én könnyűvé vált! Meglátod így még élvezetes is lesz a tanulás! Én legalábbis minden percét imádtam! Sikerültek is a vizsgáim, bár nem kimagasló, de göbültek és itt a fiókomban a kis kék bizonyítvány ami tanúsítja meg lehet csinálni felnött fejjel. Te meg még friss és fiatal vagy! Sok sok szerencsét!
2015. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. dec. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!