Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ügyvéd szakmában mennyire...

Az ügyvéd szakmában mennyire számít az életkor, ezt kezdeném el tanuni?

Figyelt kérdés

Üdv! :)

Én 27 éves vagyok.

Úgy 2 év alatt lenne meg az érettségi.


Valami ötlet vagy segítség ami hasznos lehetne?


2015. dec. 24. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát max az lesz vele a baj, hogy vagy 37-38 leszel mire talán magad is foglalkozhatsz ügyekkel.


Ugye 29 mire meglenne az érettségi. akkor 5 év az egyetem ha egyből végzel akkor már 34. És akkor ezután jön a csicskázás az irodáknál, ez évekig eltart mire kapsz valamit.

2015. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ezen kívül nincs más gond ugye?

Addig majd mást dolgozok meg ugye pluszba tanulok.

2015. dec. 24. 13:24
 3/10 anonim ***** válasza:
eselytelen, felejtsd el.
2015. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem értek egyett az előtem válaszolóval!
2015. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Főként arra lennék kíváncsi, hogy milyen tárgyakból kell jónak lennie az érettséginek kiemelkedően?


Illetve hogy nem lenne e gond ha a korom miatt később állnék be a munkába. Stb.

2015. dec. 24. 14:07
 6/10 anonim válasza:
[link] itt mindent megtalálsz!
2015. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem számít az életkor.

Van egy ismerősöm aki szintén így lett ügyvéd. Mármint, hogy egy sima szakmája volt, még érettségi se.

23 volt.

Miközben dolgozott, úgy végezte el.

Azóta nyitott egy irodát, és öltönyös lett. Vett már 2 házat, fél évente cseréli az autókat.

Tipikus "műnő" feleséggel. :)

Ez olyan 15 éve volt. :)


A teendőid:

Nagyon jó történelem és egy magyar, vagy latin, vagy egy idegen nyelv érettségi. Szóval a töri az fix.

Egyiknek emelt szinten kell lennie.

Ezután el kell érned 460 pontot a jelenlegi rendszer mellett.

Szóval kell egy minimum! 92-94%-os emelt töri érettségi. Emelett a másik választott közép szinten legyen hasonlóan 95% fölött. Azonban itt jön a csavar, mert az angol mégse lehet a választottad, mert akkor nem lesz elég pontod hiába produkáltál ennyire lenyűgöző eredményeket. Szóval a második tantárgy mégis a magyar kell legyen.

S akkor amiért kellett az a csavar, mert kell egy felsőfokú nyelvvizsga is, vagy nincs meg a ponthatár.

Ez az állami volt.

Ha önköltségesre akarsz menni, akkor elég sokkal gyengébb eredmény is.

Egy 70%-os emelt töri, meg egy kb. 80%-os közép magyar.

Azonban így félévente fizetned kell 250.000 Ft-ot, 10 félévig. Ha nem buksz, és nem csúszol.

Ezt fedezheted a diákhitellel.


Ha bejutottál eljön a következő nehézség.

Rengeteg az anyag, és nehéz nem csúszni.


5 év után jogász leszel, azonban még nem ügyvéd.

Utána kell a 3 éves ügyvéd bojtárkodás (kb. 0 pénzért), utána egy vizsga és végre ügyvéd vagy.

2015. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát eleinte programozó akartam lenni, de sose bűvölt el a matematika. A történelmet viszont mindig is imádtam, azzal nem hiszem hogy gond lenne. A magyar nem volt a szívem csücske de menni fog. Idegen nyelvet meg amúgy is meg akartam tanulni, mivel a jövőmet majd a későbbiekben külföldön képzelem el.



Tehát olyan 40 leszek amire végre "kaszálhatok"? :)

2015. dec. 24. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:
ha 27 eves korodig az erettsegi sem jott ossze, akkor egyszeruen nem fer a fejembe hogy hogyan gondolod a jogi egyetemet.
2015. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy hogy 27 éves koromig meg se fordult a fejemben, hogy változtatnom kell az életemen. Illetve ahol dolgoztam ott nem volt elvárás az érettségi, ezért nem is hajtott semmi se afelé, hogy megszerezzem.
2015. dec. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!