Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van manapság az...

Mi értelme van manapság az OKJ tanfolyamoknak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 24. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Sok! Ha nem mész egyetemre, alap alternatíva.

Egyetemi szak előkészítőnek is jó.

Kipróbálhatod miről is szól a szakma.

Emellett sok elég piacképes, jó fizetéssel.

2015. dec. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

15 éve dolgozom.

4 különböző területen fordultam meg eddig.

Az érettségin és az erkölcsin kívül eddig SOHA SEHOVA nem kért tőlem Okj bizonyítványt SENKI!


Voltam már pék, szakács, hentes, pénztáros, és fél évig vagyonőr is, pedig igazolványom sem volt.

2015. dec. 24. 17:31
 3/16 A kérdező kommentje:

Egyébként mi a helyzet akkor ha egy okj egyszercsak megszünik, vagy összevonják vagy más nevet találnak ki neki?


Érted....


Szoktam nézegetni a listát , de komolyan sokszor a röhögés fog el a sok nem létező múltszázadbeli megnevezésen, akik iyleneket odairtak mintha nem is ebben a világban élnének...

2015. dec. 24. 17:34
 4/16 A kérdező kommentje:

Mellesleg most piacozok!


Egyetlen főnököm az épp aktuális vásárlóm, akit a háta mögött úgy küldök el ahogy nem szégyenlek.


De én nem számolgatom a filléreket már hónap vége előtt egy héttel..

2015. dec. 24. 17:36
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Eggyel több papír amit kiakaszthatsz a falra, ha valami 2-3 hónapos "gyorstalpaló".
2015. dec. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Eddig telefonon voltam, azonban most már tudok érdemben is reagálni.

Ha 15 éve dolgozol, akkor nem mai gyerek vagy.

Ami régen volt az más mint ami most van.

Ha most nincs meg a megfelelő végzettséged akkor sok esetben be se jelentenek ha dolgozol, vagy más munkakörben foglalkoztatnak papíron. (persze bért megkapod)

Ez azért nem jó, mert a nyugdíjnál nagyon rosszul esik majd, hogy de Te valami jobb nyugdíjt érő munkát végeztél, és mégis annyit kapsz mintha egész életedben kapáltál volna.

Egy OKJ megszűnhet, akár a neve is megváltozhat de ha TE megszerezted a régit, hiába változott ugyanúgy él. Ugyanarra a fizetés fokozatra vagy jogosult, és mindenhol elfogadják.

A megnevezések meg lehet viccesek, de van ahova pont az a papír kell.


S mint említettem van olyan OKJ, amivel elmehetsz majd később könyvelni, vagy a villanyszerelő, és hasonló OKJ-k, amivel meg nagyon jól lehet keresni. S ezekhez kell is papír.

2015. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6/6 ez régen is így ment, és régen si a nyugdijjal vakítottak, de ha őszintén belegondolsz a mai vállalkozó világban..


1 Ki éri meg a nyugdíjat?

2 Ki akar majd a nyugdíjra várni, hogy maj akkor éljen jól munka nélkül?

3 Ha megnézem a mai nyugerókat hát 10 ből 7 éhezik, pedig ők is ebben hittek.


Egyébként az eddigi éveim alatt 2x költöztem és legalább 8 munkáltatóm volt.


A papiroknak a negyede sincs már meg, és a cégek sem igazán léteznek már.



Szerinted majd 30-40 év múlva ha ott lobogtatja valaki a foszladozó papírjait a nyugdíjintézetbe érdekel bárkit is?

2015. dec. 24. 20:52
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Én nem szeretnélek vakítani, csak elmondtam, hogy ha mégis megéred akkor nagyon tud fájni, hogy hopp és már nem kellesz sehova, mert öreg vagy, meg a nyugdíjad is az éhezésre elég.

Ki éri meg? :) Van aki igen. Ha Te tudod, hogy tutira nem fogod, akkor ne foglalkozz vele.

Nem kell a nyugdíjra várni, mivel azt írtam, hogy ugyanazt csinálod, annyi különbséggel, hogy majd ha véletlen nyugdíjas leszel nem fog senkit se érdekelni.

Az, hogy sok nyugdíjas éhezik érthető. Azonban ez Téged nem fog boldogítani, és amondó vagyok, hogy 80 ezer még mindig jobb mint 50.


Az pedig, hogy nincsenek meg a papírok saját szoc. probléma (azért megsúgom, hogy a NAV-nál őrzik őket. Szóval legrosszabb esetben is kilehet kérni az adatokat.


Ha pedig ott lobogtatja igen érdekelni fogja őket, mivel az alapján állapítják meg a nyugdíj összegét.


Annyi különbség van a kettőnk álláspontja közt, hogy Te nem veszed figyelembe azt ami még eljöhet. :) Nem azt mondtam, hogy ne dolgozzanak az emberek, csak ha ugyanazt csinálják miért ne vennék azt a másik jövőbeli ellenszolgáltatást is igénybe.


Egy OKJ pár hónap, max 2 év. Annyit simán kilehet bírni, estin bárki megcsinálja, ha tud olvasni és írni. Még a vizsgán is átrugdosnak, munkaügyin keresztül meg ingyen van.

2015. dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A pár hónaposak gyakorlatilag semmit nem érnek, amit pár hónap alatt tanfolyamon meg lehet tanulni arra egy pár órás betanítás is elég nem kell tanfolyam.


Amit a munkaügyin meg ingyen kapsz az meg piacképtelen, hiszen direkt úgy vannak kiválogatva mivel a munkaügyi is csak a támogatásra megy amit ezután felvehet. Plusz munkanélkülinek kell lenned, hogy igénybe vehesd, nade akkor mit eszel nap mint nap? Miből fizetsz rezsit?


Mellesleg miért alkalmazna valaki csak Okj-s végzettségűt amikor felvehet rá egy szakmunkást vagy érettségizettet vagy diplomást is?

2015. dec. 24. 23:28
 10/16 CraigVicious válasza:

Nem értem az egész témában fellelhető arroganciát. (Mármint a kedves kérdező felől.)


Kezdjük ott,hogy az OKJ-s oktatások nagy része érettségihez kötött. Nem mellékesen tényleg jó kiindulási pont,ha például érdekel valakit egy szak és nem mer azonnal egyetemi szinten hozzákezdeni viszont kipróbálná miről is fog tanulni / mivel fog dolgozni. Plusz pont jár érte,ha kapcsolódó okj-s szakmát végzett az egyén és úgy megy tovább egyetemre (mostani pontszámokkal meg nem egy elhanyagolható érv ez sem.)


Az meg,hogy a munkaügyin keresztül nem lehet érdemleges dolgot tanulni... kérlek. Személyes ismerősöm tanult tb-ügyintézést. Azóta önkormányzatnál dolgozik vele. (9 hónapos oktatás volt) *True Story*


Hogy saját bőrömön megtapasztalt dolgot is belevigyek. Webprogramozóként dolgozom. Vannak olyan munkahelyek ahol keresnek webprogramozókat. Két lehetősége van,hogy alkalmazzon egyet. 1, A munkavállalónak papírja van róla,hogy elvégezte a szakmát és ért is hozzá. 2, A munkahelyen van valaki akinek papírja van róla és ért hozzá, így betaníthatja a munkavállalót. Viszont sok helyre azért vennének fel,mert nincs ilyen ember. Így megint csak ott vagyunk ahol a part szakad. Kell a papír.


Nem vitatom. Vannak olyan területek az életben és a munka világában ahova semmilyen papír nem kell,mert józan paraszti ésszel / betanítás útján is vígan elvégezheti az ember a rá kiszabott munkát. De ez nem helytálló minden területre.


Kedves kérdezőnek,ha minden igaz az utóbbiban volt része. Örüljön neki,hogy eltudott helyezkedni mindig papírok nélkül. Viszont megtippelném,hogy nem Kelet-Magyarországon él. Mert itt maximum a munkaügyi hivatalig juthatott volna ennyivel képzésért.

2015. dec. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!