Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek? Sok...

Mi legyek ha nagy leszek? Sok minden érdekel, de nem tudom merre tovább?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet hogy hosszú lesz, előre is bocsánat. 20 éves vagyok. Jelenleg Szegeden tanulok FSZ képzésen, Hálózati informatikus szakon az egyetemen. Úgy alakult, hogy van egy plusz félévem csúszás miatt. 2016. tavaszi félévem lesz a ráadás. Ezután van egyetlen tárgyam amit nem hirdetnek meg tavasszal, tehát az marad szeptemberre. Arra gondoltam, hogy ne kelljen egy egész félévet egy tárgyra pazarolni, ezért elkezdenék valami új szakot párhuzamosan, az +1 tárgyam mellett, mert úgyis szeretnék még tanulni. Nagyon nehéz eldöntenem, hogy mit kezdjek magammal. Ez a 2 év arra volt jó, hogy rájöjjek, bár érdekel az informatika, de ezen a terülten diplomázni soha nem fogok, mert matek és programozás az egésznek az alapja, amik soha nem mentek túl fényesen. Cégnél esetleg rendszergazdaként vagy hasonlóként el tudnám magam képzelni, esetleg internetszolgáltatónál ezzel a papírral, de nem egy biztos jövedelem és nem ezt szeretném életem végéig csinálni. Azért bánt a dolog mert nem vagyok az a "semmi nem érdekel" tipus. Nagyon sok minden érdekel. Írok néhány konkrétumot:


Szeretek barkácsolgatni, főleg elektronikai témában. Világítást szereltem a kertbe, a ruhásszekrénybe, sőt szereltem már be másnak konyhaszekrény világítást. stb... Imádom a hangtechnikát,és szerintem jó fülem van hozzá. Ha koncerten, fellépésen vagyok mindig figyelem a hangtechnikát, megnézem hogy szól stb... 4 éve tanulok énekhang-képzést. Hobbi szinten gitározom, Cajon-on játszom. Videókat vágok és teszek fel magamról a Youtube-ra, ez az önfejlesztés szempontjából is fontos. Szívesen sütök-főzök ha kell. És még takarítani is szeretek :))) A számítógépekhez is értek akár javítás szintjén is. Kicsit érdekel a kereskedelem. Kis zsebpénz-kiegészítésként árulgatok cuccokat. Próbálok oylan cuccokat keresni amihez én is kellek nemcsak rádobom a hasznot és továbbadom. Szívesen adok tanácsot a vevőnek... Szívesen csinálnék akár valami vállalkozást, csakhát ahhoz tőke kell.


Ha az igazi szenvedélyemet kellene kiválasztanom akkor nyilván az az, amiben a legtöbb sikerélményem van. Az pedig talán a zene, az éneklés. De számomra manapság művészetet tanulni nagyon lutri. Utána max. tanár lehetek ami nem igazán vonz. Ezért kellene valami szakma ami érdekel is, és tanulni is van lehetőségem, mellette pedig művelem a zenét.

Mostanában gondolkodtam a Média kommunikáció szakon,de nagyon magas a ponthatár. (SZTE-BTK) (Esetleg szintén ott is FSZ-re vennének fel. (JGYPK)) Így zene közelben lehetnék és a hangtechnika is jelen lenne valamennyire talán.

Manapság nagyon nehéz eldönteni mit is kezdjünk magunkkal. Nem úgy van mint régen, hogy valaki elvégzett egy szakmát és abban 50 évig dolgozik és megél. Szeretek több lábon állni és tényleg sok minden érdekel, mégsem tudom eldönteni, hogy tanulmányok szempontjából merre induljak....


Akármilyen észrevételt, tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok.

20/F



2015. dec. 28. 18:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a színészet is közel áll hozzám. Negyedik darab lesz amiben játszom áprilisban egy amatőr csapatban, az énektanárom vezetésével....
2015. dec. 28. 18:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én javasolni tudom a hangmérnök, média design szakokat.:) vagy valami hasonlót:) Nézd meg a MET és a MOME szakait, hátha találsz valami neked valót.:)
2015. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Pesten most eléggé nehezen lenne megoldható. A lakhatás a költségek, utazás sokkal több mint most Szegeden, mert 70km-re lakom. Nem tudnánk megoldani ezt pénzzel szerintem. Esetleg később ha már lesz munkám. Ezért lenne jó Szegeden és ezért említettem a médiát talán. De köszönöm a válaszod és utána nézek ezeknek. Várom a többiek véleményét is ;)
2015. dec. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!