Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz összeszedni kb 450...

Nehéz összeszedni kb 450 pontot felvételihez? Mindig 4-5 tanuló voltam (csak matekból 3). Ehhez képest jo ha tartom ezt a szintet az érettséginél?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Tartsd a szintet, de véleményem szerint ilyen magas pontszámot úgy lehet összehozni, ha a duplázás módszerét használod, tehát érdemes ráfeküdni a két felvételi tárgyadra, és azokból a lehető legjobb érettségit írni, lehetőleg emelt szinten.
2015. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igyekszem, elvileg csak magyarból fogok emeltezni, bár attól is tartok.. A matekot akkor mégsem említem inkább :/
2015. dec. 31. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont erre jó a duplázás. Ha olyan szakra mész, ahol nem kell matekból felvételizni, akkor csinálsz két jó érettségit a felvételi tárgyakból, és akkor a matek eredményed sehol sem számít. Gondolom ilyen háttérrel nem akarsz matekos szakra menni.
2015. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen értem. Hát sajnos még mindig fogalmam sincs mit csináljak.. Érdekel a pszichológia de nem igazán lehet vele elhelyezkedni.. Mivel Közgáz suliba járok, néztem a nemzetközi gazdálkodást, HR-t ( bár azt hallottam ez "csajos szakma"), ráadásul a matek is kell oda, gondolom.Eléggé tanácstalan vagyok.. :/
2015. dec. 31. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:

A gazdasági szakokon készülj fel a tömény matekra, nem tudom, miért érdekel, illetve miért kellene erőltetni, ha egyszer te magad is látod, hogy a matek nem a te asztalod.


Inkább menj kevésbé "könnyű vele elhelyezkedni" szakra, de abban legyél igazán jó. Semmi értelme nincs egy "menő" gazdasági szakra elmenni, hogy ott aztán jó esetben végig szenvedj, rossz esetben meg abbahagyd fél év után. Arról egyébként is vitatkozhatnánk, hogy azzal könnyebb-e elhelyezkedni, mint pl. pszichológiával. Nem gáz a pszicho egyáltalán, de oda kell tenni magad, mint mindenhol.


Humánosoknak én még a jogot szoktam javasolni, van benne potenciál, és egy magyar-törivel is bejuthatsz.

2015. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy talán azért is erőltetném, mert nem szeretnék ugy elvégezni egy egyetemet, hogy nem igazán tudok vele elhelyezkedni.


Most lehet, hogy a pszichológia tényleg jobban érdekel, de sajnos valamiből majd meg is kell élni.. Ezért próbálok olyan szempontok alapján mérlegelni ami a tényleg megéri.

2016. jan. 1. 07:59
 7/9 anonim ***** válasza:
De miből gondolod, hogy a pszichológiával nem lehet elhelyezkedni? Hány munkanélküli pszichológust ismersz? Mert én egyet sem.
2016. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát valószínű, hogy el lehet helyezkedni, sőt! Csak szerintem nem egyből diploma után. ( Módjuk igaz, erre nincs konkrét rálátásom.)


Van egy pszichológus ismerősünk aki azt mondta több mint 15 éve van a pályán, és most kap 150 ezret. Persze nem a pénz kéne, hogy domináljon, de valamiből meg kell élni, főleg itthon...

2016. jan. 1. 13:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát valószínű, hogy el lehet helyezkedni, sőt! Csak szerintem nem egyből diploma után. ( Mondjuk igaz, erre nincs konkrét rálátásom.)


Van egy pszichológus ismerősünk aki azt mondta több mint 15 éve van a pályán, és most kap 150 ezret. Persze nem a pénz kéne, hogy domináljon, de valamiből meg kell élni, főleg itthon...

2016. jan. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!