Melyik orvosi egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

Pest mellett lakok, ezért a SOTE-t írom első helyre, de szeretnèk azzal is szàmolni, hogyha nem vesznek fel oda. A vidéki egyetemek közül melyik kettőt jelöljem meg? Nem a ponthatàr alapján szeretnék dönteni. Először a debrecenit, majd utána a pécsit gondoltam. Vagy èrdemes a szegedit beírni inkább? :)

Köszönöm a segítséget. :)



2015. dec. 31. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Mindegyik egyformán jó. Így valóban a SOTE-t érdemes jelölni, ha ahhoz laksz közelebb. A többit is inkább ilyen szempontok alapján érdemes rangsorolni, melyik mennyire van közel, tudnál-e ismerősnél lakni valahol, vagy van-e ott ismerősöd már, stb. Az oktatás mindegyiken világszínvonalú, nehézségben sincs köztük különbség.
2015. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Abszolút nincs jelentősége. A SOTE talán egy árnyalattal erősebb, mint a többi, de ugyanolyan jó orvos lehetsz bárhol. Azokat a szempontokat nézd meg, amiket az első válaszoló már leírt. Sok sikert! :)
2015. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

"A SOTE talán egy árnyalattal erősebb, mint a többi,"


Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy a SOTE-ra egy árnyalattal több egoista bunkó jár, akik meg vannak arról győződve, hogy ők szarták a spanyolviaszt. Végzett orvos vagyok, sokat beszélgettünk kollégákkal és mind a négy orvosi kb. egyforma. A SOTE pusztán az egóban "különb".


Egyébként kedves kérdező, ha van rá időd utazz el az egyetemi városokba egy-egy hétvégére és nézd meg melyik város tetszik jobban, mind a három vidéki egyetem kiváló színvonalat képvisel, egy árnyalattal talán jobbat is, mint a SOTE, várost célszerű választani, ahol szívesen tanulnál.

2015. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy ha tényleg orvos szeretnél lenni akkor jelöld meg mind a négy helyet (2000 Ft-t csak megér a dolog). Másik meg, hogy a pontszámokat, meg egyéb mutatókat nézzük pont a szegedi egyetem a második a budapesti után úgyhogy nem értem miért pont azt hagynád ki.
2015. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Voltam már Debrecenben és Pécsen is, és nagyon tetszett mindkét város. És el tudnám képzelni, hogy ott tanuljak. Szegedet is megemlítettem, és el is bizonytalanodtam, mert sok jót hallottam róla. De azt is írtam, hogy a ponthatárok, rangsor nem az elődleges.:) Inkább a hangulat, emberek és az oktatással kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. :) Sajnos ismerősök egyik helyen sincsenek, ezért marad majd a kollégium vagy az albérlet. :)

A 6 hely viszont meg fog telni, mert a fogorvosit is bejelölöm az általános orvosi mellé. :)

Köszönöm a segítséget, mindenkinek megy a zöld kezecske! :)

2015. dec. 31. 16:06
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Mind a 4 egyetem egyforma színvonalú, én most Debrecenbe járok és imádom! :D

És igen valóban igazából város alapján érdemes eldönteni.

Pl itt a Nagyerdei Campus igazán hangulatos, közel van a koli mindenhez, 10 perc gyalog bármelyik órahelyszín :D Közlekedés jó a városhoz befelé, busz és villamos is rendelkezésre áll.

2016. jan. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Vidékiek közül szerintem ezt a sorrendet jelöld: Szeged, Pécs, Debrecen.

Első helyre pedig SOTE-t.


"Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy a SOTE-ra egy árnyalattal több egoista bunkó jár, akik meg vannak arról győződve, hogy ők szarták a spanyolviaszt. Végzett orvos vagyok, sokat beszélgettünk kollégákkal és mind a négy orvosi kb. egyforma. A SOTE pusztán az egóban "különb". "


Nekem úgy tűnik, mintha itt te lennél a bunkó.


Szegény vidéki orvostanhallgatók állandóan bizonygatják nekitámadva mindenkinek, hogy SOTE nem nehezebb, mint az ő egyetemük, SOTE nem is olyan penge, SOTE-s hallgatók lenéznek mindenkit stb...


Mindegyik egyetemen ugyanolyan jó orvos lehetsz, SOTEn több a kutatási TDK lehetőség és Pest a főváros. Szerintem ebből a szempontból jobb választás. Hogy melyik a nehezebb az egy másik kérdés, de én mikor jelentkeztem nem azért választottam SOTE-t, mert egyesek szerint nehezebb lenne.


Vidékiek pedig abbahagyhatnák ezt a farokméregetést. Én még olyat nem láttam, hogy vidéki orvost bárki leszólt volna tőlünk.

2016. jan. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

Egyébként ezzel kapcsolatban van 30 másik kérdés, nyugodtan utánaolvashatsz.


Bár válaszok általában úgy néznek ki, hogy SOTEsok elmondják miért jobb a SOTE. Utána jönnek a vidékis egyetemisták, hogy SOTEsok milyen bunkók illetve mennyire mindegy is hova adod be a jelentkezésed.

2016. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

#7,8:

Általában nem mi kezdjük a "farokméregetést". Most sem. Általában úgy zajlik a történet, hogy a legtöbb ember leírja, hogy mindegyik egyetem kiváló, de aztán mindig jön valaki, aki leírja, hogy igen-igen, de hát a SOTE azért picit talán mégiscsak erősebb, jobb, elismertebb... Nyilván járt az összes többire is, hogy így tudja. Vagy a teljesen komolytalan hVG-rangsort vette alapul (mivel egyrészt olyan mérőszámokat alkalmaz, amelyek nem függenek össze az oktatás színvonalával, másrészt pedig csak a rangszámokat tünteti fel, nem a konkrét adatokat). Itt elég részletesen kitárgyaltuk a témát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


És mivel mindegyik egyetem egyaránt világszínvonalú, ezért sem lehet mondani, hogy a SOTE erősebb lenne. Vannak tárgyak, amik ott erősebbek, de olyan tárgyak is vannak, amiket pl. vidéken jóval részletesebben oktatnak. Így végül összességében nincs különbség.


Azt sem lehet egyértelműen mondani, hogy a kutatási lehetőség több lenne. Máshol is kb. ugyanannyi intézet van, mivel ugyanazokat a tantárgyakat kell, hogy felölelje az oktatás. És mindegyikben lehet TDK-munkát végezni. Vannak olyan témák, amiket csak Budapesten kutatnak, vannak, amiket pedig Budapesten nem kutatnak, csak valamelyik vidéki egyetemen. Tehát ha valaki kutatási téma alapján szeretne válaszolni, neki is azt tanácsolnám, hogy nézzen utána, hogy azt a témát éppen hol kutatják, ami őt érdekli. Más városokban is vannak nem oktató kutatóintézetek is, pl. Pécsen most épült meg az Idegtudományi Centrum.


Arra, hogy Budapest mégiscsak a főváros, arra azt tudom mondani, hogy nagyon örülünk ennek, a fővárosnak megvannak a maga előnyei, de a maga hátrányai is. Aki szeretné minden nap 5x átverekedni magát a tömegen, mert mondjuk fél órája van egyik óráról átérni a másikra a város különböző pontjain lévő intézetek/kórházak/klinikák között, annak szeretettel tudom ajánlani. Aki arra vágyik, hogy minden intézet/klinika gyalog/kerékpárral maximum 15 percre legyen egymástól, annak inkább vidéket ajánlanám. 1 fokkal nyugodtabb is az élet vidéken, ugyanakkor nincs is annyi minden a városokban, de mégis minden megvan, ami kell. Pécs, Debrecen és Szeged egyaránt nagyon szép városok, számos szórakozási lehetőséggel, sportolási lehetőséggel, a környéken is rengeteg látnivaló van, amit a 6 év alatt azért talán be lehet majd járni. De ugye nem nyaralási helyszínt keresünk :)

De továbbra is az alapján érdemes leginkább dönteni, hogy melyikhez lakik közelebb, mivel az összes többi szempont alapján kiegyenlítik egymást az előnyök és a hátrányok. Te pl. írtál a vidékiek között is egy rangsort, de nem indokoltad semmivel.

2016. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Én Szegedet nagyon szerettem.
2016. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!