Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nulla kémia és biosz tudással...

Nulla kémia és biosz tudással érdemes orvosi képalkotó analitikus vagy gyógytornász szakra (Semmelweis Egyetem) jelentkezni? A felvételit meg tudom oldani infóval és fizikával de a képzés bírható lenne az alapoktól?

Figyelt kérdés
Nem kifejezett utálatból, de soha sem tanultam bioszt, nem volt rá szükség... Érdemes belevágni?

2016. jan. 1. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

viszonylag egyszerű és közkedvelt tárgyak, nagy a verseny a biosz&kémia szakokra és ott is inkább azokra építenek


infó fizikával inkább mérnöknek mennék, anyagilag is ezerszer jobban járnál

2016. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én is a SE ETK-ra járok, igaz védőnői képzésre.

Első évben, úgy 90%-ban mindenki ugyanazt tanulja.

Leginkább nehéz tárgyak: anatómia, élettan, alkalmazott biosz.


Nekem az a tapasztalatom, hogy itt az ötös biosz érettségimmel kb. semmire se mentem. Max egy két dolog ismerős lesz, de ettől még ugyanúgy be kell magolj mindent, hogy sikerüljenek a zh-k és a vizsgák. Akik voltak emelt bioszon, tőlük hallottam, hogy valamennyire az a tudás visszaköszönt. Egyébként ettől még nem leszel lemaradásban, vagy nem fogsz kevésbé megérteni valamit. Az anyagok adottak lesznek, azt kell nagyon megtanulni.

Őszintén szólva, az első év, mi több én belevenném a harmadik félévet is, elég kemény menet még nekünk védőnőknek is. Tényleg csak azon múlik az egész, hogy mennyire tanulsz és veszed komolyan, nálunk 80főből jó ha maradt 30, aki rendesen 4 év alatt végez..

Egyébként sajnos azt nem tudom, hogy a képalkotókra ez mennyire igaz, amit leírtam. Még semmit se hallottam az ő képzésükről, sőt még egyel se találkoztam, pedig már másodéves vagyok.

Szerintem belevághatsz nyugodtan :)

2016. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mi a fene ***** válasza:
Ha nagyon akarod, érdemes, és az előző válaszát figyelembe véve.Különben szerezz be közéiskolás könyveket, és olvasgassad, sokat segithet, de általánosban csak tanultál valamit ?
2016. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :) Elméletileg gimnáziumban is tanultam = voltak biosz ill kémia óráim, csak nem figyeltem, nem készültem... :) Kémia mennyire van ezeken a szakokon?
2016. jan. 2. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak a dietetikusoknál hallottam, hogy van náluk kémia, a többi szakon szerintem nincsen.
2016. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Képalkotósként azt mondom nem lehetetlen a dolog, de azért nem is lesz sétagalopp a dolog. A tantárgyak nagy része megtanulható biosz tudás nélkül, de abból könnyen magolás lehet, ami nem kifejezetten szerencsés.


de szerintem simán megtanulható a gimis biosz anyag azon része ami kell, mondjuk az egyetem előtti nyári szünetben. Eleve nem kell a gimis anyagból, csak az ember, növények/állatok, meg ökológia is kiesik. Genetika is csak alapszinten kell, a gimis tudáshoz mi nem túl sokat tettünk hozzá.


A kémia már nehezebb probléma képalkotónál, ahol én tanultam ott még áttudnál menni (bár a műszeres analitika érdekes lesz 0 kémiával :D ) , de ott ahol mindhárom szakirány van (Debrecen, Pécs), ott már elég durva gondjaid lennének, mert ott mivel az első 3 félévben a szakirányok együtt tanulnak, így sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a kémiára, mert a laborosoknak is, meg a kutatósoknak is kell.



Gyógytornásznál a kémia kevesebb, de nekik is van nálunk biokémiájuk első félévben. De ezen kívül más kémiás tárgyról nem nagyon tudok náluk.

Biosztudásra nem tudom mennyire építenek a képzés második felétől, de az első félévekben együtt voltunk velük sok órán szóval az elején nekik is kell (sejtbioszhoz, élettanhoz azért kell), a biosztudás.

2016. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yolo2 ***** válasza:
SE-ETK-ra pont infóval kerültem be anno, bioszból még csak nem is jártam faktra a kémiát pedig nem igazán kedvelem. Semmivel se voltam hátrébb mint azok akik biosz érettségivel érkeztek, sőt pontokban még jobban is jöttem ki, mert abban az évben a biosz érettségi nehéz volt állítólag egy közép infó meg nem egy nagy was ist das. Mindemellett fontos megemlítenem, hogy ettől függetlenül a gimnáziumi bioszban jó voltam és érdekelt is, csak nem annyira hogy érettségizzek belőle.
2016. febr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!