Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni? Humán...

Tudnátok segíteni? Humán beálítottsággal hol érdemes tovább tanulnom?

Figyelt kérdés
Igaz, még csak 11. osztályos tanuló vagyok, de lassan már itt az ideje, hogy elkezdjek gondolkozni ezen az egészen. Történelem fakultációra járok, de nem biztos hogy emeltezni is fogok belőle. Szeretnék majd egy középfokú angol nyelvvizsgát is. Igazából megbékélwk minden tantárgyal, kivéve a matekkal, fizikával, kémiával. Szeretem a változatosságot. De nem tudom eldönteni hogy merre tovább. Jogra érdemes még menni? Valakinek valami ötlet?
2016. jan. 2. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jogra kell a töri emelt, vagy legalábbis egy jó töri emelt segít bekerülni állami ösztöndíjasnak. Szerintem érdemes. Ha megnézed most jogászok vannak legtöbben az ország vezetésében. Aztán sok riporter, műsorvezető is jogász. Ha nem akarnál ügyvéd lenni a végén, akkor is lesz több választási lehetőséged a folytatásra. Kellő agilitás kell azért ehhez.
2016. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes jogra jönni, de ehhez elhivatottság kell, nem pedig "futottak még kategória". Nehéz lesz úgy az egyetem, ha csak azért jog, mert nincs jobb ötleted.

Amúgy ide töri és magyar vagy nyelv kell, egyet emelten, tehát nem feltétlen a törit.

Ha szereted a nyelveket, akkor valamilyen nyelvszakra is mehetnél, azok nagyon megérik. (skandinavisztika, néderlandisztika, szlavisztika stb)

2016. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!