Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmával/szakmákkal...

Milyen szakmával/szakmákkal lehetne szerintetek leginkább segíteni az embereken?

Figyelt kérdés

Ezt most anyagiakra értem... Lelkileg ezúton kevésbé, bár persze az a fontosabb.

Úgy értem tehát, hogy kimenni Afrikába tanítani, gyermekeket gondozni, vagy valahol orvosként tevékenykedni, vagy maradjunk csak Mo.-n: elnenni politikusnak, képviselőnek, vagy tanárnak inkább? És ha annak, hol?


Más szóval, szerintetek mivel lehetne ill. kéne leginkább segíteni az embereket? És milyen szakma kapcsolódik hozzá? Valamint ha tudjátok, akkor ahhoz a szakmához megmondanátok az iskolát ill. egyetemi/főiskolai szakot is, ahol ehhez tanulni kell?


Írhattok lényegébe bármit, amit gondoltok, orvost, állatorvost, pszichológust, szakmunkást - kőművest, fodrászt, - egyszerűen bármit, amiről úgy gondoljátok, hogy mostt (itthon vs világszinten) szükség van.

Ne a példákba kössünk bele, csak felsorakoztattam pár dolgot.

Előre is köszönöm a válaszokat! (-:



2016. jan. 5. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően az oktatással (bármilyen formájú) lehet a legtöbbet segíteni az embereken.. Mert sokan azért szegények, mert fogalmuk sincsen, hogy hogyan gazdálkodjanak a pénzükkel, nem kapnak állást mert aluliskolázottak, stbstb.. Ha pénzt adsz nekik, olyan csak mintha szórnád a feneketlen kútba.

Orvosként is sokat tehetsz az emberekért, főleg olyan helyeken, ahol esetleg nem tehetik meg az emberek, hogy elutazzanak orvoshoz, ha betegek, nincs pénzük gyógyszerre, stb. Igazából bármilyen munkát végzel, azt a társadalom érdekében (is) végzed, szóval csináld, amit szeretnél, és csináld szívvel lélekkel, odaadással és szeretettel. Nem csak úgy lehetsz hős, hogy feltűnően végzed a munkádat. Az is rengeteget segít, ha csak 2-3-5, vagy bármennyi ember életét jobbá tudod tenni bármilyen módon is. Az is segítség az emberiségnek, ha szemetet hordasz.. tényleg .. bármi. Csináld amit szeretnél, és csináld rendesen.

2016. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Igazából szívesen lennék tanár is, vag oktatásügyis, most meg a politikához közeli szakok érdekelnek nagyon.

Jókat írtál nagyon :) És megfontolandóakat, nem is tudom többet reagálni rá, még egyszer köszönöm szépen!

És kívácsian várom persze a további válaszokat is, kinek mi a véleménye alapon

2016. jan. 5. 16:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tanár akarok lenni, mert büdös a munka, szeretek emberekkel foglalkozni és fusizni is sokat lehet szakoktatókén :D szvsz ilyenekre gondolj te is :)
2016. ápr. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!