Pszichologiarol velemeny?

Figyelt kérdés
Meg van 1 evem a gimmnaziumbol es nem tudom, hogy hova tovabb. Nagyon erdekelne a pszichologia ugy tudom oda csak egy emelt eretsegi kell? Ilyen szak van az ELTE-n, Pazmanyon, valaki aki ezen a szakon vegzett vagy esetleg ott tanul, mondana nekem velemenyt hogy milyen,szeretik e, jol ellehet vele helyezkedni stb. Meg azt is hallottam hogy szociologiarol lehet szakosodni pszichologiara ez igaz? Elore is koszonom a valaszokat.

2016. jan. 8. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én még nem járok oda, csak tervezem. De nekem másoddiploma lesz. Annyit azonban jobb, ha te is előre tudsz, hogy egy 3 éves képzéssel csak viselkedéselemző leszel, nem pszichológus, ezért muszáj utána még a master-t is elvégezni, hogy egyáltalán megkapd ezt az elnevezést. UTána még jön legalább 3-5 év plusz tanulás és saját pénzen további önismereti órák (neked is pszichológushoz kell járnod), mire önállósodhatsz ezen a pályán. Ezért jól fontold meg, mert hosszú távú elköteleződés, tényleg szinte életthosszig tartó tanulás, nem is olcsó, stb.


Amúgy igen, nekem is van ismerősöm, aki más karon végzett 3 évet és utána pszicho master képzésre ment át. A felsoroltakon kívül van még a Károlin is pszicho.


Egy emelt érettségi kell, igen, de szép ponthatárok szoktak lenni, népszerű. Elhelyezkedés már bibisebb, nagyon jónak kell lenni, hogy simán menjen. Az a hír járja, hogy túltelített a szakma, de hát ezt olvasni az informatikusokról is már tízen éve, a jó szakember meg mindig kelendő :)

2016. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első jól összefoglalta a lényeget, pár dolog kiegészítésnek:

- A három, már említett budapesti egyetemen kívül vidéken Szegeden, Pécsen és Debrecenben van pszichológia alapképzés.

- Sem szociológiáról, sem bármely más fajta képzésről nem lehet pszichológiára szakosodni. Kizárólag egy módja van annak, hogy pszichológus legyél, és ez a pszichológia alapképzéssel kezdődik. Pszichológia mesterképzésre kizárólag pszichológia alapképzésről jelentkezhetsz, semmilyen más alapképzéses szakot nem fogadnak el, akkor sem, ha elvégeztél mellette néhány pszichós tárgyat.


Összegezve az eddigi tapasztalataimat a szakon röviden azt tudom mondani, hogy nem egyszerű az út, egy életen át tartó tanulást és elköteleződést jelent ez a szakma, amit hivatástudat nélkül nem lehet végigcsinálni.

2016. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!