Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell írni egy motivációs...

Mit kell írni egy motivációs levélbe?

Figyelt kérdés

Tanárképzéshez kell

Tartalmilag minek kell benne szerepelnie? És milyen hosszúnak kell hogy legyen? És kézzel kell írni?

Hová kell küldeni? Tényleg muszáj február 15-ig?


Köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 9. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én tavaly jelentkeztem tanárképzőre, sikerült is mind a felvételi, mind az alkalmassági vizsga. Én is nagyon sokat ültem felette, mire sikerült kicsikarni magamból pár oldalt, de utólag már belátom, hogy kár a gőzért. Az egész nem szól többről, mint hogy legomboljanak rólad párezer forintot, de szinte nincs olyan, akinek ne sikerülne az alkamassági. Szerintem minimum neonácinak kell lenni ahhoz, hogy első körben azt mondják, alkalmatlan vagy.


Az én motivációs levelem három oldal lett, először bemutatkoztam, megfogalmaztam a levelem célját, majd sorra vettem azokat a tényezőket, amelyek az életemet olyan irányban befolyásolták, hogy végül tanárképzőre jelentkeztem. (Pl. bemutattam az egyik kedvenc tanáromat a gimiben, leírtam, hogy már egészen kicsi korom óta nem tudok mást elképzelni magamnak a tanításon kívül). Írtam arról, hogy én milyen tanár szeretnék lenni, mit tartok fontosnak egy tanárban, hogy számomra milyen a jó tanár, stb. :) A végén pedig írtam az eddigi tapasztalataimról, mivel pár gyereket már korrepetáltam azelőtt, mielőtt a levelet írtam. Erről egész sok gondolatot össze tudtam szedni, megneveztem a pozitív élményeket, amelyeket a korrepetálás adott nekem, illetve leírtam, hogy miben szeretnék még fejlődni, és hogy tudom, hogy még hosszú és nehéz út áll előttem, de vagyok annyira elkötelezett, hogy végig akarjam csinálni. :)


Szerintem az a lényeg, hogy személyes legyen és ne sallagokat puffogtass, bár én is rákerestem a neten, hogy na mégis miért szeretnék tanár lenni, de más ezt nem tudja elmondani helyetted. :) Én bevallom, hogy nem nagyon voltam biztos abban, hogy tényleg ezt szeretném csinálni - már elkezdtem a képzést és a rendszer még inkább elbizonytalanított - szóval nehéz volt tényleg leírni, hogy miért ez a célom, de nem lehetetlen. :)


Én géppel írtam, de szerintem ezt intézménye válogatja, mi az ELTE-re egyaránt beadhattuk kézzel és géppel írva is. Ha kézzel írod, figyelj rá, hogy olvasható legyen.


Idén nem tudom, hogy van, de arra emlékszem, hogy én február 15. előtt küldtem be, valami ilyesmi határidő volt nekünk is. :) Szerintem tartsd be, akkor nem áll fent a kavarodás esélye.


Az, hogy hová kell küldeni, megint egyetemfüggő. Az első egyetem címére kell beküldeni, amit a rangsorban megjelöltél. Pl. ha első az ELTE, második Szeged, akkor az ELTE-re kell majd menned vizsgára és oda is kell küldeni a levelet. Ha az első megjelölt szakod nem tanárszak, akkor is a sorban következő első tanárszak egyetemének címére kell elküldeni a levelet.


Remélem tudtam segíteni.

2016. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönööm! Megírtam, remélem jó lett :)
2016. márc. 7. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!