Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újrafelvételizek ugyanarra...

Ha újrafelvételizek ugyanarra a szakra ugyanazon az egyetemen és szeptembertől elkezdem és elfogadtatom a már megcsinált tárgyaimat, akkor azt is rögzítik hogy például volt egy tárgy amiből már kétszer megbuktam?

Figyelt kérdés

És rögzítik azt is hogy melyik tárgyat hányszor vettem fel és hányszor buktam meg belőle vizsgán?

Amúgy azért kérdezem mert kirúgnak az egyetemről



2016. jan. 9. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Már egyszer rögzítették így miért tennék újra? És egyébként senkit sem érdekel hányszor buktál meg.
2016. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek az eredményeid megmaradnak, ha ugyanabba az iskolába jelentkezel újra. Én is kiíratkoztam és újra felvételiztem karon belül másik szakra, Neptunban úgyan úgy megvan, hogy második tárgyfelvételnél tartok, ismétlővizsgára megyek, pedig most ez az első évem ezen a szakon. Elméletileg azért van, mert véges számú lehetőség van vizsgázni egy tárgyból és ha mindet ellövöd kirúgnak pályaalkalmatlanság címszóval (esetleg ez van most veled?). Ennek a kivédése miatt megmarad az egyetemen rendszerében hogy hányszor buktál náluk és milyen tárgyból. Ha ezért rúgnak ki az egyetemről nem is fognak visszavenni (hiába lenne meg a ponthatárod meg minden elutasítanak). Esetleg másik egyetemen tudsz újra próbálkozni ugyanazon a szakon (erről nem tudok sokat), a teljesített tárgyak egy részét el szokták fogadni csak picit macerásabb, mert össze kell hasonlítani a tárgyak tantervét és bizonyos százaléknak egyeznie kell, hogy beszámítsák.
2016. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem melyik egyetemre jársz?
2016. jan. 10. 02:08
 4/5 anonim ***** válasza:
BCE
2016. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de az első diplomám PEn csináltam ott is így volt
2016. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!