Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha régészetre szeretnék...

Ha régészetre szeretnék jelentkezni, kötelező a földrajz érettségi?

Figyelt kérdés

2016. jan. 12. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu...

Nem. Emelt töri érettségi a kötelező és mellé még egy tárgyat kell választani az alábbiak közül: földrajz, latin nyelv, magyar nyelv és irodalom, egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol). Csak a töri a kötelezően emelt, a másik lehet középszintű is.

2016. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom ott minden megtalálok,. Szoktam is nézni, viszont már annyian mondták, hogy kell és elbizonytalanítottak.

Köszi!

2016. jan. 12. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Előző, megírta a választ. én annyit fűznék hozzá, és nem én nem az érettségi és felvételi miatt, hanem inkább a későbbi tanulmányaid miatt, hogy ha felvesznek, akkor a földrajz részleges tudása kelleni fog, tehát jobban jársz vele később. mint egy magyar érettségivel, ha nagyon nem megy persze nem válaszd érettséginek, de a szakon úgyis konfrontálódni fogsz földrajzzal,csak mondjuk nem gadaságföldrajzzal, de számtalan más része szükséges lesz, mint ahogy minimális kémia is pl kell egy régésznek .Ilyen tantárgyak nem lesznek ne aggódj, de jobb ilyeneket tudni, előrébb vagy (régész-szakmailag) , mint pl magyar irodalommal, másrészt, marha nagy szükség lesz nyelvtudásra, leginkább angol, szóval ha az fekszik jobban , inkább azt válaszd, vagy akármilyen más nyelvet amit tudsz, mert kell majd idegen nyelvű publikációkat olvasnod, az egyetemen ha jófejek, ez az angol, de lehet bármi, és ha más nyelv birtokában vagy akkor mehetsz arra a nyelvterületre szakosodni.. marha nagy szükség van akár német, orosz , kirgiz, bármilyen nyelvre amire a magyar régészeti anyaghoz köze van ez már a te döntésed, hasznosítsd a képességeidet. Ha nem magyar anyag érdekel, magyarul :) ókorosnak mennél, akkor latin. , Latin meg kötelező lesz, szóval ha véletlenül épp azt tudod, feküdj rá mert megúszol tanegységeket az egyetemen. Mindentösszevetve , olyan érettségi tantárgyat válassz a töri mellé, amit meg bírsz csinálni, mert a cél az, hogy felvegyenek. A felsoroltakból,ezekből később a magyar lesz a legkevésbé hasznos, erre számíts,

nem tudom mi az erősséged, de azt tudom tanácsolni első körben, hogy a töri mellé angol. ha más a töri mellé a preferenciád akkor a magyart csak céleszköznek szánd.mert gondolom épp elég bajod van érettségizőként, úszd meg valahogy vegyenek fel, vidd azt amiből a legkönyebben bejutsz, és ha tényleg régész akarsz lenni, uánna úgyis könnyebb minden, mert érdekel amit csinálsz :) hajrá

ha megírod mi érdekel, korszak, többet tudok segíteni

2016. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tavaly szereztem német érettségit és az angol a választottam,így idén angolból fogok, valamint a nyár folyamán igyekszem az angol nyelvvizsgát letenni. Alapvetően semmi problémám nincs a földrajzzal, csak éppen nem az a választottam :) matek,kémia, már problémásabb, ezek nem nagyon mennek. Fizika pedig még úgyahogy...

szeretem a történelmet,leginkább az egyiptom,asszír,görög,keleti kultúrák érdekelnek:)

2016. jan. 12. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A régészethez szakmailag nem tudok hozzászólni, a felvételihez viszont igen: teljesen mindegy, ki mit mond ezzel kapcsolatban, csak és kizárólag a felvi.hu-nak higgy!
2016. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!