Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sürgős! Továbbtanuláshoz...

Sürgős! Továbbtanuláshoz segítség, ha már van egy diplomám, ami más, mint amilyen irányba szeretnék tanulni? Lent

Figyelt kérdés

Nem igazodok ki, mik a lehetőségeim- Napok óta a felvi.hu-t nézem, de csak egyre inkább belebonyolódtam.

Közgazdászként végeztem (pénzügy-számvitel), és egy időben tanítottam ( inkább korrepetáltam) diákokat, főként angol nyelvből. Imádtam, és a gyerekek is szerették, ahogy tanítottam. Nagy vágyam lenne, ha hivatalosan is csinálhatnám ezt! Angolból felsőfokúm, németből középfokúm van. Ha még emellé tolmácskodhatnék, fordíthatnék is, az lenne az igazi. Célom lenne a németet is felvinni olyan szintig.

Néztem a képzéseket, Szombathelyen tudnám elvégezni. De nem tudom mire, hogyan kellene jelentkeznem? Nyilván a közgazdász diplomám itt nem vehető figyelembe. Akármennyit néztem az oldalt fogalmam sincsen, hogy kell e alapképzésre mennem, vagy egyből mehetnék angol mesterszakra, tudok e még nappailra, és állami támogatottra jelentkezni, vagy sem? ( 4és fél évet használtam fel eddig, államin, az első diplomámhoz.

Megköszönném, ha egy hozzáértő leírná, mit kell tennem, vagy legalább megmondaná, hogy hol keressem..

Írtam a sulinak emailt, már egy hónapja még mindig nem válaszoltak, és próbáltam őket felhívni,vagy nem veszik fel, vagy csak kapcsolom az illetékest aki persze nem volt illetékes. :/

27/N


2016. jan. 12. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érted, mert a gondolataid sem tiszták. Most mit szeretnél? Tanítani? Ahhoz tanári diploma kell, és sajnos nem rövid képzésről van szó, és kétszakos tanárképzés van.

Ha így is érdekel, a Nyugat-magyarországi Egyetem Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Karán találsz Szombathelyen lehetőségeket. Csak nappalisok vannak. Összesen 12 félévet volna támogatottan: közgazdászként ki tudod számolni, abból mennyi maradt.

2016. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megértsd: a tanárképzés osztatlan formában folyik. Már nincs alapszak meg mesterszak külön annak, aki csak most kapcsolódna a tanárképzésbe.
2016. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De tiszták a gondolataim!

Tanítani szeretnék, elsősorban!

Osztatlant én úgy értelmeztem, csak az vehet fel, akinek még nincs diplomája.

2016. jan. 12. 19:16
 4/15 A kérdező kommentje:

például ezt a 12 féléves dolgot se láttam sehol.

szóval akkor még van 3 félévem...

köszönöm a válaszokat, de nem lettem előrébb, hogy akkor melyiket is jelöljem meg :/

2016. jan. 12. 19:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Honnan vetted, hogy csak azt vehetik fel, akinek nincs diplomája? Ezt nem is értem.

És hogy-hogy nem lettél előrébb? Nem tudod kikeresni ezen az oldalon a lehetőségeket? [link]

Itt vannak felsorolva az osztatlan tanári képzések. Mivel semmilyen előtanulmánnyal nem rendelkezel azon a területen, amit tanítanál, nyilvánvaló, hogy az elejétől kell kezdened.


A 12 félévről meg itt ír: [link]

2016. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

[link]



"Fontos azonban tudni, hogy aki már rendelkezik valamilyen diplomával, és szeretne tanárrá válni, annak nem az osztatlan tanárképzések, hanem a tanári mesterképzések közül kell választania."


Innen gondoltam.

2016. jan. 12. 19:27
 7/15 A kérdező kommentje:
vagy most akkor ez mit jelent?
2016. jan. 12. 19:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezzel ne foglalkozz, mert egy baromság. A jelenlegi lehetőségek szerint legfeljebb akkor mehetnél tanári mesterképzésre, ha volna olyan alapszakod, amit tanítanál később.


Pl.: [link]

Itt egyértelműen kiderül, hogy anglisztika alapszakot vagy főiskolai angoltanár szakot kellett volna már végezned.

2016. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
DE megkövetem magam, ha bárki mutat olyan tanári mesterszakot, amelyre bármilyen alapszakkal lehet jelentkezni.
2016. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nekem is furcsa volt ez.

Amit viszont még nem értek:

Akkor most osztatlan tanárira jelentkezzek, vagy anglisztikára, majd az anglisztika elvégzése után az angoltanári mesterre?

Az osztatlanhoz látom még kell egy másik szak is. Fogalma sincs, mit válasszak, magyarból jó voltam és szerettem is, de már nem emlékszem semmi konkrétra).

2016. jan. 12. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!