Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuljak tovább? Melyik lenne...

Tanuljak tovább? Melyik lenne jobb döntés?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, érettségim van, és egy cukrász végzettségem. Érettségi után nem volt lehetőségem továbbtanulni, így lett ez a képzés, amit munkanélküliként végeztem el.

Most viszont nem tudom,hogyan tovább. Szeretem ezt a szakmát is, viszont szerintem külföldön tudnék anyagilag is érvényesülni. Németöl tanultam arra gondoltam, ráhúzok a nyelvre, és kimegyek. A másik, hogy továbbtanulok itt, Magyarországon. Színötösre érettségiztem, és van egy felsőfokúm angolból. A humán terület érdekelt mindig, el tudnám magam képzelni akár tanárként is, de érdekelnek a művészetek, a szépségápolás, minden, ami irodalom. Informatikából érettségiztem, műszaki középiskolába jártam, de az nagyon nem az én világom, nem is állt rá az agyam. Mondják, hogy jól tudok emberekkel kommunikálni, kifejezni magam ( bár sok ember előtt nem mernék megszólalni). Még mondták, hog a logisztikus is jó ötlet, de ezek a gazdaságis dolgok sem jönnek be. A nővérem ilyen sulit végzett, láttam miket tanul, engem nem kötött le.

Szerintetek?


2016. jan. 12. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

20 évesen ne várd el, hogy megmondják neked, hogy mit csinálj. :)

Szerintem látod mindegyik opciónak az előnyeit, hátrányait.

Ha a jó megélhetés a cél, és a műszaki pálya nem nyerő, akkor itthon nem nagyon fogod jól érezni magad. Ott kint jobban kereshetsz, de cserébe ott van az idegenség-érzet, esetleg honvágy (bár ez személyfüggő), család, barátok hátrahagyása, még ha vissza is járnál.

A döntés a tiéd. Én maradtam itthon továbbtanulni..szintén egy angol felsőfokú nyelvvizsgával, és adott esetben megfelelő műszaki érzékkel is.. :)


20/F egyetemista.

2016. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
(nem műszaki pályán, ha ez jelent valamit..) :)
2016. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!