Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes úgy orvosira jelentkez...

Érdemes úgy orvosira jelentkezni, hogy én alapvetően nem akarok emberekkel foglalkozni, napi szinten gyógyítani?

Figyelt kérdés
Engem nem vonz se a magánpraxis, se az, hogy egy kórházban dolgozzak. Nem akarok túl sokat betegekkel foglalkozni, de ettől függetlenül még érdekel az orvostudomány. A 6 éves képzés után kutatásban, gyógyszeriparban, háttérmunkában tudnám elképzelni magam.
2016. jan. 13. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Az egyetem folyamán is kell majd emberekkek fogkalkoznod. Ha ezt nem akarod, menj el gyógyszerésznek (bár abban sem vagyok biztos, hogy nekik nem kell).
2016. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
71%
Nem csak ÁOK-n lehet kutatást tanulni én az egyik ÁOK-hoz tartozó "mellékszakon", Orvosi Kutatólaboratóriumi Analitikus szakirányon végeztem, ez 4 éves BSc képzés. Trombózis-kutatás témában írtam a szakdolgozatomat. Épül rá egy rövid MSc képzés is.
2016. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mindenképp! Kutatóorvosokra is nagy szükség van.


Nem azt írta a kérdező, hogy egyáltalán nem hajlandó emberhez nyúlni, csak, hogy nem gyakorló orvosként képzeli el a jövőjét.

2016. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Van különbség a "képes vagyok emberi módon más emberekkel foglalkozni, de nem szeretnék túl sokat", és a "képtelen vagyok emberekkel foglalkozni" között.

Ha az első verzió áll fenn, tehát a képzésed alatt képes leszel arra, hogy normálisan foglalkozz, kommunikálj a betegekkel, akkor simán érdemes.

Ha olyan ember vagy, aki két kedves szót nem tud szólni a másikhoz és a háta közepére se kívánja azt, hogy valakinek segítenie kelljen, akkor nem.

2016. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen tudom, hogy nem lehet elvégezni egy orvosi egyetemet anélkül, hogy betegekkel foglalkoznék, ezt nem is bánom, nincs tőlük fóbiám :) Csak az nem vonz, hogy utána egy életen át napi szinten velük foglalkozzak.

2016. jan. 14. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként az a véleményem, hogy érdemes. A magyar orvosi egyetemek alapvetően nem klinikusokat, hanem kutatóorvosokat képeznek egyébként.

Ha a gyógyszeripar érdekel, akkor jó döntés lehet a gyógyszerész képzés is vagy a kémia szak (vegyész képzés).

Orvosi egyetemen betegekkel úgy komolyabban csak negyedévtől fogsz találkozni, és a csak a hatodév olyan, hogy állandó kórházi gyakorlat van, de azt az egy évet azért ki lehet bírni.

2016. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!