Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ösztöndíjak vannak a...

Milyen ösztöndíjak vannak a következő egyetemek gazdasági karain? BCE, BGE, BME

Figyelt kérdés

3 gyerekes családból származok, egyedülálló édesanyám tart el minket. Az egy főre jutó jövedelmet nem tudom pontosan, de kevés. 420-450 pontom lesz szerintem, felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkezem. Győr-Moson-Sopron megye középső részén élek jelenleg, de ha felvesznek egyetemre le szeretnék költözni Pestre. Az áhított szak a pénzügy.



Mik a lehetőségeim? Mikor kell pályázni?



Egyelőre csak a BME-ről tudok egy tanulmányi ösztöndíjról, a 400+ ösztöndíj programról ami 180ezret áll a tandíjból félévente ha elérem a minimum 3-as átlagot. Ehhez hasonló van esetleg a BCEn vagy BGEn? Mennyire nehéz azokat megszerezni.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2016. jan. 13. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

BCE: szociális ösztöndíj van, te hasonlóan a többi egyetemhez, kb csak akkor kaphatod meg, ha 14-en vagytok testvérek, anyád meg hadiözvegy és még rokkant is... vagy ha jó magyar módra csalsz.


Tanulmányi ösztöndíj első féléved alatt nincs, de utána lehet, maximum 33-4 ezer forint.


Egyébről nem tudok.

2016. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ azért
2016. jan. 16. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:

bce : simán lehet ösztöndíjat kapni :DD

első évesként ha hárman vagytok tesők akkor kapsz alaptámogatást (60,000Ft egyszeri juttatás) akkor van rendszeresen szociális ösztöndíj, azt szinte minden kollégista kap. nekem egy tesóm van egy alacsony nyugdíjú nagymamám és a szüleim akkik 6 órában vannak bejelentve. szval én simán kapok féléven keresztül 18,420 Ft-ot. Kaptam tankönyvtámogatást 18,000-et (félévente egyszer). Ezeket mindet az egyfőre jutó jövedelem befolyásol. Egyetem mellett még dolgozok és kollégista vagyok, szóval szüleimnek nem jelentek plusz kiadást :)


Tanulmányi ösztöndíj is van, amire nagy esélyed van, ha minden tárgyad megvan és van egy-két ötösöd a magas kredítű tárgyakból.


Csak a BME-n van olyan ösztöndíj program és a ott nehéz jó átlagot produlkálni :)

ha van még kérdésed írj privit :)

2016. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!