Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak? (Kérdésed túl. )

Mit tanuljak? (Kérdésed túl. )

Figyelt kérdés

358 Pontom van, ha olyan helyre nézzük, ahova az angolt és a magyart nézik étettségiben. Olyan szak kéne, ahova ezzel államilag támogatott képzésbe is felvesznek. Mivel nincs pénzem tandíjra. Tanítónő a tervem, de ha találnék valami olyan szakot, amivel esetlegesen irodába vagy hivatalokba is bekerülhetnék, az jobban tetszene. De már annyit bogarásztam, hogy az hihetetlen. Semmi jó ötletem nincs, ami tetszik az nem a magyar-angolt nézi, szóval kevés a pontom. Vagy nem látom, hogy valaha indult volna támogatott belőle.

Valakinek van tapasztalata, ötlete?


2016. jan. 14. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne a kabáthozd varrd a gombot. Ha több pont kell a szakra, ami tetszik, akkor érettségizz újra. Nincs értelme annak, hogy elmenj egy olyan szakra, ami nem is tetszik, pusztán azért, mert arra megvan a pontod és mindenképpen diploma kell.

Amúgy egyik sem emelt? Mert ha az angol emelt, akkor pár nyelvszakra bejuthatnál, azzal sok irányba el tudsz indulni.

2016. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez így kevés. Mindenekelőtt döntsed el, hogy mit akarsz tanulni. Tanító és irodai munka köszönőviszonyban sincs, ezért látszik, hogy még nem tudod. Gondolkozz ezen egy hétig. Amikor megvan, iratkozzál be szeptemberben induló olyan OKJ képzésre, ami a célszakmád területéhez kötődik (pl informatika esetén valamilyen programozói OKJ). Amíg ezt tanulod, érettségiz újra és tegyél le legalább egy középfokú nyelvvizsgát.

Így lesz OKJ által adott, felsőoktatáshoz szükséges, alaptudásod, új érettségi és nyelvvizsga miatt meg sok pontod, tehát szabad utad lesz a felsőoktatásba.


UI.: Mivel ilyen kevés pont jött össze, feltételezem, hogy nem vagy túl jó tanuló. Ilyen esetben egyetem helyett én inkább főiskolát választanám (a diploma ugyanaz, de az oktatás mikéntje más).

2016. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek a másodikkal és javítom magam, mert hülyeséget írtam >< Ne a gombhoz varrd a kabátot! (Nyilván a másiknak nincs értelme:))
2016. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!