Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak itt néderlandisztika...

Vannak itt néderlandisztika szakos hallgatók?

Figyelt kérdés
Valószínűleg a Debreceni Egyetem néderlandisztika szakára fogok jelentkezni. Mi a véleményetek magáról a szakról?

2016. jan. 19. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem oda járok de barátnőm igen, most kezdte. Vannak olyan tárgyak, ahol anyagot nem adnak le, a tanár elfilozofálgat az előadásokon valami random témáról, felad egy hosszú könyvet készülni a vizsgára, aztán a vizsgán egy tippelős feladatsort kaptak aminek semmi köze nem volt az egész könyvhöz/előadáshoz/bármihez. :D


Vannak érdekes szaktársai, mivel vannak "menekülők" akik azért mennek oda mert máshová nem veszik fel őket.


Szavakat már rengeteget tudnak (zh-ra 100+ szavakat kell megtanulni, definícióval, szinonimákkal, ellentettekkel együtt, ebből kapnak 10-et, és 6-tól kettes asszem, úgy megy felfele a ponthatár), de nyelvtant még nem annyira.


Először ott akarta hagyni mert kitörési lehetőség diploma megszerzése után nem nagyon van... szóval még ő sem tudja mi lesz utána.


De ettől eltekintve szereti :) Remélem tudtam segíteni. És ne vedd készpénznek amit mondok, lehet vannak dolgok amikre rosszul emlékszek, de ilyeneket mondott. :)

2016. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D
2016. jan. 20. 19:01
 3/4 anonim válasza:

Igen, tényleg úgy van, ahogyan az előző válaszoló is írta, igazából semmit sem láttam másnak. :D Én úgy gondolom, hogy ha érdekel a nyelv és a szak, akkor megéri. A tanárok többsége elég érdekes, nekem általánosságban nem jött be a stílusuk. Viszont a nyelvet meg lehet tanulni, tényleg nagyon sokat szót ismerni kell, bár a nyelvtant elég érdekesen zárkóztatják fel mellé. Viszont van lehetőség akár külföldön is tanulni, ami szerintem sokat segíthet. Nagyon sokat kell olvasni, de csak első évben van magyarul, másodiktól kezdve már hollandul is.

Hirtelen ennyi jut eszembe, remélem, tudtam segíteni. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátot is akár. c:

2016. febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előzetes nyelvtudás nem kell erre a szakra, ugye?
2020. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!