Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább?

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 10-es, vagyis nem kell most rögtön döntenem, de hamarosan faktokat kell választani és addigra szeretném, ha lenne valamilyen elképzelésem, hogy az alapján választhassam ki a faktokat.


Legjobban a matek érdekel, versenyeken is szoktam indulni. Emellett az irodalmat is szeretem, hangszeren játszom, szóval a művészetek is közel állnak hozzám. Viszont inkább reál irányban szeretnék továbbtanulni. A bioszt és a föcit nem szeretem, a fizika és a kémia érdekel, de nem érzem magamhoz olyan közel, mint a matekot. Idén kezdtem el filozófiát tanulni, azt is szeretem, de úgy gondolom, fél év után ezt nem lehet annyira eldönteni.


Továbbtanulás szempontjából eddig csak a matek szakra gondoltam, de nem tudom, milyen egyéb lehetőségek vannak akár kémiával meg fizikával. Inkább az elméleti része érdekel, így a mérnök meg hasonló szakok nem igazán. Tanár nem igazán szeretnék lenni. Kutató matematikuson gondolkozom, de szeretnék egyéb lehetőségeket is megismerni.


2016. jan. 21. 15:44
 1/2 anonim válasza:
46%
mérnök
2016. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
akkor matek fakt, ez egyértelmű. utána pedig vagy ELTE vagy BME, esetleg Szeged.
2016. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!