Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak gazdaságinformati...

Hol tanuljak gazdaságinformatikát?

Figyelt kérdés
a Corvinuson szeretnék, de ugy néz ki oda nem lesz meg a pontom.Hol tanuljak ha oda nem vesznek fel?

2016. jan. 23. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
A corvinus-t biztos nem javasolnám gazdinfóra. Túlságosan közgáz orientált, pedig ez egy informatikai képzés. SZTE/PTE, ahol biztosan nem hanyagolják el az info és matek részét.
2016. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és estleg valami Budapesten?
2016. jan. 23. 17:38
 3/9 anonim válasza:
50%
Ha lehet, Corvinus. Ne hallgass olyanra, aki nem tudja megmondani belülről, hogy milyen. Másodikos vagyok most, és emberbarát, jó szak, tanulni is lehet belőle rendesen, ha szorgalmas vagy. Annyira közgáz orientált, hogy konkrétan egy félév közgáz volt :D Ha nem Corvinus, akkor BGE, mert most kap egyetemi rangot, nívósabb lesz.
2016. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" Ne hallgass olyanra, aki nem tudja megmondani belülről, hogy milyen"


Ne hallgass olyanra, aki még csak most lett másodikos, mert még egy percet nem tapasztalt a való világból és a többi intézményből. ;-)

2016. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek válasz: ha mindenképp Budapesten szeretnél, akkor már csak a BGE (régi nevén BGF) marad és ezen kívül tudtommal csak a Gábor Dénes Főiskolán oktatják még alapszakon. Na, az utóbbinak elég rossz a híre, szóval a BGE-t tudom ajánlani.


Félig Off:


"Ne hallgass olyanra, aki még csak most lett másodikos, mert még egy percet nem tapasztalt a való világból és a többi intézményből. ;-)"


Jó, akkor mi lenne, ha egy ott végzettre hallgatnánk? :) Az egész évfolyamom 2. évtől kezdve kb végig dolgozott, végzéskor mindenkit egyből vettek fel a gyakornoki helyére. Tehát ebből a szempontból szerintem megéri.


Arról meg ne vitatkozzunk már, hogy miről kéne szólnia a szaknak, pláne, hogy legelőször a Corvinuson volt...


Amúgy igen, annyiban igazat adok, hogy a Corvinuson (és a BGE-n) nem programozókat képeznek, inkább 1:1 az arány a gazdasági, menedzsment és informatikai tárgyak között. Más helyeken általában annyiban merül ki a GAZDASÁGinformatikus, hogy fogják a programtervező infó tantervét és beleraknak egy számvitelt, meg egy pénzügyes tárgyat és csókolom. (Amúgy attól, hogy nem programozókat képeznek, nagyon sok szabvál tárgy van, ami ezzel foglalkozik és több szaktársam is fejlesztőként dolgozott, én is most épp lettem az, szóval erről ennyit. Programozni nem egyetemen kell megtanulni, az csak az alapot adja. Ehhez internet kell, türelem és pizza :D )


Ha meg a való életről dumálunk, akkor említsük meg azt is, hogy programozóknál pont a kutya füle nem fogja nézni azt, hogy mi van a diplomádra írva, eléd raknak egy tesztet, aztán kiderül, hogy mi van.

Ha mégis valaki megnézné az egyetemedet a CV-dben, akkor az a HR-es tyúk nem lesz, akinek halvány lila dunsztja sincs, hogy hol milyen egyes tárgyak oktatási módja, csak azt fogja látni, hogy jéééé, ez BCE/ELTE/BME/randomhíresegyetem vagy azt, hogy Kovács Béla Főiskola... na most akkor tippelj, hogy melyiket fogja kidobni a kukába előválogatásnál.

2016. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2016. febr. 5. 15:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Akik ezen a szakon tanulnak/tanultak tudják ajánlani a szakot?
2016. febr. 6. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a BI, Data science, nagyvállalati rendszerek, sap és a programozás, akkor igen. Ha a közgázos vonal nem igazán érdekel, akkor inkább proginfó. Ha érdekelnek a hardware közelebbi dolgok, akkor mérnökinfó is opció. Egyébként programozóként mind a három szakkal el lehet helyezkedni.
2016. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És a Veszprémi gazdinfó képzésről mi a véleményetek? Mennyire "elismert" az a diploma?
2017. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!