Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! Felnőtt fejjel belevágtam...

Üdv! Felnőtt fejjel belevágtam az érettségi letételébe, és párhuzamosan végzek még egy OKJ-s képzéssel is. Mindkét iskolát idén májusban zárom vizsgákkal. A továbbtanulás esetén ugyan azok a feltételek vonatkoznak ránk, mint a nappalis diákokra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy azért mi munka és család mellett azért nehezen hozunk össze egy jó érettségit, emelt szintet meg meg sem merem lépni. Távoktatásban szeretnék továbbtanulni, de a Felvi.hu emelt szint nélkül nem enged.
2016. jan. 25. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb ugyan azok, de mire gondolsz konkrétan?

Mert többletpontot hiába kapnál, más is megkapja, szal ugyan ott vagy, csak a ponthatár nőne meg.

2016. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szeretném megúszni az emelt szintű érettségit. De ha nem marad más, kihagyok egy évet, és a rendes érettségit megcsinálom most, az emelt szintre meg gyúrok ősszel.
2016. jan. 25. 08:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyes szakokon kötelező az emelt, de nem értem ezt, hogy " a Felvi.hu emelt szint nélkül nem enged".
2016. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pontszámító kalkulátort használtam. Úgy töltöttem ki, mintha már lenne érettségim, és végeztem volna az okj-val is, tehát a többletpontot is belevette. Majd meg kellett jelölnöm a főiskolát, de jött a felszólító sáv, hogy a közép szint nem elég.
2016. jan. 25. 09:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ez van. Milyen szak ez?
2016. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincsenek tekintettel a helyzetedre. Magánügy, hogy ki-milyen háttérrel vág neki a felsőoktatásnak. Az elvárások azonosak. Emelt szinten kell érettségizned, ha az az elvárás. Levelezőn tanulok, 31 évesen, család meg minden mellett, és az egyetemi vizsgákon sincs kevesebb elvárás. Legfeljebb, ha tényleg nagyon jó fej a tanár, akkor hétvégére teszi a vizsgát. De ez is kb. tízből egy.
2016. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A Kodolányira szeretnék menni szociális munka szakra. Akkor ezek szerint ősszel nekifutok az emeltszintűnek. Köszönöm a segítségeteket.
2016. jan. 25. 13:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Az egy bohócképző, oda szerintem ne menj.
2016. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem a bohócképzéssel van a baj, hanem hogy ezzel a végzettséggel még a tandíjat évekig tart utólag megkeresni. De döntsön a kérdező, ha ez a vágya.
2016. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg idősek otthonában dolgozom. A gerontológiám már megvan, most a gondozó-ápolót csinálom. Nekem ez a szakmán belül egy következő képzési szint.
2016. jan. 26. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!