Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz elvégezni a...

Mennyire nehéz elvégezni a programtervező informatikus szakot?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok es szeretnék egy kis infót kapni erről a szakról, mennyire tanulós? Mennyire kell bekockulni hogy el tudjam végezni? Más karokhoz/szakokhoz képest mennyire nehéz?

2016. jan. 25. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Engem is érdekelne!
2016. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem fogsz unatkozni, az fix. 2 ismerősöm kibukott onnan, de akik elvégezték, iszonyat jó melókat kaptak. Mondjuk ez 10 éve volt, programtervező matematikusnak hívták akkor, gondolom ugyanarra gondolunk.
2016. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Most végeztem bsc-n és most kezdem az msc-t. Ha érdekel a programozás, matek, logika stb akk azért elvégezhető a szak. Általában azt mondják, hogy könnyű bekerülni, de annál nehezebb elvégezni. Nyilván utólag könnyűnek tűnik, de elég sokat kell készülni (nem elég ha végigülöd az órákat). Plusz a diploma amennyi szaktudást ad nagyon kevés. Tehát már bsc alatt törekedni kell arra, hogy bekerülj vhova gyakornoknak egyetem mellett.
2016. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
(Beiratkozáson nekünk azt mondták, hogy kb 10%-unk fog eljutni az államvizsgáig, ami kb igaz is. Sok szorgalom kell.)
2016. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért csak ilyen kevesen végzik el? Mások sokat buliznak? Nem készülnek vagy mi?
2016. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azért mert sokan infó közép érettségivel nyernek felvételt, aminek úgy kb semmi köze magához a szakhoz (az emeltnek sincs sok, de ott legalább van némi programozás). Nem azt mondom, hogy ezt a hiányt nem lehet leküzdeni az első félévben, csak sok emberben nincs meg hozzá a motiváció sem. (Jó állás, magas fizetés nem motiváció)

Fogalmazzunk úgy, hogy nagy fába vágják a fejszéjüket, mert azt hiszik a word\excel ismeret és a world of warcraft elegendő a dologhoz.

2016. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Én is középszintű infó érettségivel fogok jelentkezni, de én elhivatott vagyok, és akár napi 5-6 órát is programoznék itthon..és kitanulnám, gyakorolnám a dolgokat.
2016. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván ezzel nem a középszintű érrettségivel rendelkezőket akartam leszólni, azzal is simán lehetséges, de mindenképp jó, ha van vmennyi alapod programozásból, illetve nem árt a matek sem.
2016. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Mehetnék emelt infó érettségire is, de ezt biztosabbnak érzem..:) 75-75 a célom, matek és infó érettségiből. Remélem meg lesz! :)
2016. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Volt osztálytársam erre a szakra jelentkezett, de első félév után otthagyta, mert jó volt matekból, de nem annyira, hogy megcsinálja, itt gimibe ötös volt, de csak épphogy. Aki komolyan veszi, az megcsinálhatja. Másik ismerősöm négyes volt matekból, de ott kemény tanulással bírja. A probléma az, hogy sokan azt hiszik, hogy ez a szak abból áll, hogy ért a számítógépekhez, ismeri a cuccokat benne, tud telepíteni, játékokat patchelni stb. amikor kiderül számukra egyetemen, hogy annak semmi köze ehhez, mert ez full matek szinte.
2016. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!