Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mit tud a Kaposvári egyetem...

Ki mit tud a Kaposvári egyetem, lótenyésztő-lovassportszervező agrármérnöki szakról?

Figyelt kérdés
Akármi jó ha írtok róla, minél többet szeretnék megtudni a képzésről, ami csak vele kapcsolatos :)

2016. jan. 25. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem erre a szakra járok, de tudok egy-két dolgot róla.

Karrierlehetőség szempontjából nem mondok semmit, nézd meg hány álláshirdetésben keresnek lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnököt..

Úgy tudom nincs semmilyen lovas alkalmassági, tehát akkor is mehetnél , ha még sose ültél lovon. Első félévben a lovasórákon futószáron van ülésjavítás hónapokon keresztül, félév vége fele már előfordul osztálylovaglás is. Első év végén lehet szakirányt választani, akkor lehetsz lovasedző szakirányos, ha egy rendes edző megnéz és elég jónak talál rá.

(U.i.: mindenki maga döntse el, hogy érdemes-e 3 és fél évet eltölteni egy egyetemen hogy lovasedző legyen.) A másik szakirány a lovas menedzser,erről nem tudok nyilatkozni, fogalmam sincs mit takar.

Van esetleg konkrét kérdésed a szakkal kapcsolatban? Lehet hogy tudok segíteni.

2016. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A választott specializációt, ha netalán mindkettőre szívesen mennék, azt megtehetem? Vagy akkor már az egyik fizetős lesz? És az még plusz hány év?
2016. jan. 31. 16:20
 3/13 A kérdező kommentje:
a specializáció a lovasedző, meg menedzserre gondolok :)
2016. jan. 31. 16:20
 4/13 anonim ***** válasza:

A specializáció ideje benne van a képzési időben. Vannak az alaptárgyaid+ a specializációs tárgyaid - ugyanabban a félévben. Tehát egy specializáció nem hosszabbítja meg a képzési idő hosszát.

Én úgy tudom csak egy specializációt választhatsz (legalább is a többi agrár szakon így van)

2016. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát egyáltalán nincs is lehetőség arra, hogy felvegyem mindkettőt?
2016. jan. 31. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs. De mivel elég friss ez a szak, mire odajutsz lehet hogy lesz rá lehetőség.

(Jó tanács: ha biológia érettségivel mész, szerintem könnyebben veszed az első évet.)

2016. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, emelt biológiát biztos, hogy fogok csinálni. Az angol nyelvvizsgát is megakarom csinálni. Megéri, ugye? Vagy a németet jobban megérné?
2016. febr. 2. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt csináld, amelyikből jobb vagy. Mindkettőt elfogadják a diplomához (a lényeg hogy államilag akkreditált legyen). Ha Németországban/Európában szeretnél dolgozni jó a német. De ha azon kívül, akkor mindenképp angol. Angollal lehet kicsit többre mész.
2016. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg az jobban is megy, viszont a németet régebb óta tanulom. Egyetem alatt megéri nyelvvizsgát csinálni? Vagy inkább előtte tudjam le.
2016. febr. 4. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted inkább előtte. Legalább B2es, komplex nyelvvizsga kell (ez felvételinél is plusz pont).
2016. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!