Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Üdv. Azt szeretném kérdezni, hogy ti milyen tanulási módszerekkel tanultok otthon a jobb jegyért? Szeretnék javítani mindenből. Köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 26. 21:28
 1/2 anonim válasza:
100%

Most volt félévzárás és kitűnő lettem.

Nos a törit, a bioszt, a föcit:

- Elolvasom kb. 2-ször (ez az anyag nehézségétől függ)

- Ha van vastagon kiemelt (ha nincs akkor az óravázlatot, ha az sincs akkor én írok) azt addig olvasgatom amíg nem tudom az értelmét elmondani.

A fizikát, a kémiai fogalmakat pedig bemagolom és utána keresek rá példát a mindennapi életből. Ezzel tesztelheted azt, hogy megértetted-e az anyagot, és könnyen eszedbe jut.

2016. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ka.ka.o válasza:

1. Javaslatom: ne magolj, hanem értsd meg.

Ne a szövegre koncentrálj, hanem arra, amit mond. Megérted azt, majd mikor például felelsz, akkor ne a szövegre próbálj visszaemlékezni (hogy pontosan hogy írta), hanem az információra, és ezt add vissza a saját szavaiddal. JEGYZETET IS ÍGY KÉSZÍTS: Egyszerűen, érthetően, saját szavakkal (de a szakkifejezések azért maradjanak).


2. Javaslat: Használj színest. A színek segítik az emlékezést. Nálam annyira nem, mert egyáltalán nem vagyok vizuális típus, de ha te az vagy (pl vissza tudsz emlékezni, mit hol írtál a füzetben), akkor nagyon javaslom. Esetleg a dátumokat azonos számjegyeit írd ugyanolyan színnel (pl minden kettes piros).


3. Ha történetet tanulsz, lerajzolhatod (bár a történetek viszonylag könnyen megjegyezhetők)


4. Ha verscímeket kell memorizálni, lerajzolhatod őket. Pl én úgy rajzoltam le Ady "Kocsiút az éjszakában" c. versét, hogy egy út van az éjszakai égbolton, a csillagok is ott vannak, és az úton egy ember tologat egy babakocsit.



5. Így tanulj verscímeket és a témájukat, vagy esetleg versköteteket. 38 verscímet kellett megjegyeznem, amiknek nagyrészét sosem hallottam, plusz azt, hogy milyen témába tartoznak (kb 11 téma volt).

Volt pár szünetem addig és 45 percem.


Mindegyik verscímhez alkottam egy hozzáillő képet, amiről eszembe jut (minél furcsább, viccesebb, annál jobb). Általam jól ismert helyeket felosztottam annyira részre, ahány téma volt. Aztán a képeket (verscímek) elhelyeztem a helyeken (téma). Egy sétaként elképzeltem, csak akkor mentem át egyik témából a másikba, mikor már láttam minden képet (elsétáltam mellette). Ez a helyek módszere. Azt hiszem :D De hatásos.


Karácsonykor ezzel a módszerrel megjegyeztem 41 kártya sorrendjét (szín és szám), és azokra, amelyeknél még nem voltam félálomban, a mai napig emlékszem :D


Úgy is felhasználhatod, hogy a dátumok lesznek az egyes helyek, és ott elhelyezed a képeket (események).

2017. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!