Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek elég pontom lesz...

Szerintetek elég pontom lesz bekerülni a corvinusra?

Figyelt kérdés
A pénzügy számvitel szakot néztem ki magamnak és ha mindent beleadok akkor is kb 460 pontot fogok elérni. Ennél többet brutálisan nehéz. 450 az állami ponthatár de úgy hallottam ezt még emelhetik. Szerintetek?

2016. jan. 26. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 460 elérsz, akkor szinte biztos, hogy felvesznek, ugyanis 458-nál eddig még nem volt ott magasabb a ponthatár psz-en.
2016. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld. Remélem hogy ennyi kb elég de izgulni az biztos hogy nagyon fogok. Csak előtte legyen meg az érettségi. Mások véleményét is várom.
2016. jan. 26. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy Pénzügy számvitelen nem lesz több, mint 450, mivel erre a szakra (az igények miatt is) magas létszám van kihirdetve. Valószínűleg az elmúlt évek legmagasabb túljelentkezése lenne ha mégis, de ezt tényleg nehezen tudom elképzelni, legfeljebb 200 állami helyet fognak feltölteni a jelentkezők ebben az esetben is, tehát a 450 emelkedésére az elmúlt évek statisztikái alapján szinte nincs esély. Márciusban a jelentkezők számából viszont már kikalkulálható. Szóval biztosabbat akkor lehet majd mondani, az érettségi nehézsége nagyon kis mértékben befolyásolja.


Szerintem lesz elég pontod :P emelt matek/töri/angol viszont szükséges, kivéve ha hátrányos helyzetű vagy és van 2 nyelvvizsgád. Amit ajánlani tudok a Corvinus érettségire felkészítő tanfolyama (ingyenes) + próbaérettségi lehetőség. Sok sikert kívánok! :)

2016. jan. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. jan. 27. 00:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok otthon abban, hogy a Corvinuson hogy alakulnak a ponthatárok. Csak azt szeretném mondani, hogy én is azt hittem, hogy 460 fölé menni nagyon nehéz, aztán 470 feletti pontszámom lett végül, pedig én az orvosira jöttem (biosz,kémia emelt). Úgyhogy ne aggódj, semmi sem lehetetlen! ;)
2016. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok kedves utolsó :) az nagyon szép eredmény. De én már 460-ra is azt mondanám hogy megelégszek amennyiben nem emelik meg 10-zel a központi határt :)
2016. jan. 27. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Senki nem emeli, hanem a pontok emelkednek.

X férőhely van, erre jelentkezik y számú ember. Ha sokan, akkor a pontszámok alapján rostálják ki az embert.


Lehet összefüggéseket találni majd tavasszal, amikor publikálják a statisztikákat, hogy előző évek óta mennyivel nőtt/csökkent a jelentkezések száma arra a szakra, és az érettségi átlagok milyenek lettek. Néha be szokott jönni. Az meg hülyeség, hogy 460 felett nem lehet:

Lehet.

Felesleges kamu illúziókba ringatni magatokat, csináljatok minél jobb érettségit és ennyi. Ezen múlik.

2016. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Javítás:

"Az meg hülyeség, hogy 460 felett nem mehet a ponthatár, de mehet..."

2016. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!