Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzésben megérheti...

Duális képzésben megérheti tanulni vagy sem? (alternatív lehetőségek? )

Figyelt kérdés

Olvastam már fórumokat, és ott volt érv ellenér


''Na végre, tanulnak is valamit az egyetemisták''


''A duális képzés szerintem megterhelő a diákok számára, és nem ad lehetőséget az elméleti tudás kellő szintű megismerésére, a rendes vizsgaidőszak korrekt teljesítésére, gyakorlatot a diplomaszerzés után is lehet szerezni, ez csak kihasználás..''


Azon kívül persze, hogy kevesebb, mint a hallgatók 10%-ának van lehetősége duális képzésben tanulni, egyáltalán megéri? Ha gyakorlatot szeretnék pl. az Erste Banknál akkor leadok egy jelentkezést, hogy gyakornokként (fizetés nélkül!) szeretnék ott betanulni, ilyenre lenne lehetőség? Szerintem egy cégnek sokkal több türelme lenne a hallgatóhoz, hogy betanuljon (2-3 hónap) aztán pedig részmunkaidőben dolgozzon, minthogy egyből első napon teljesítményt várnak el. Véleményeket várom, köszönöm, tanácsok is jöhetnek(:



2016. jan. 29. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

"Ha gyakorlatot szeretnék pl. az Erste Banknál akkor leadok egy jelentkezést, hogy gyakornokként (fizetés nélkül!) szeretnék ott betanulni, ilyenre lenne lehetőség?"


Nincs.


Amúgy hát nem tudom, az én szakom olyan (sőt, szerintem a legtöbb olyan), hogy van lehetősége az embernek heti kb 20 órát dolgoznia. Na, most ha amúgy is olyan helyen tanulsz ahol van bőven munkalehetőség, akkor "sima" képzés mellett is dolgozhatsz, szerezheted a tapasztalatot és kapsz fizetést is.


Ez a duális dolog akkor lehet jó, ha olyan helyen tanulsz, ahol amúgy nincs nagy esélyed diákmunkát találni.

2016. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!