Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éves lány vagyok. Egy...

20 éves lány vagyok. Egy erősen hármas érettségim van és egy nagyon erős négyesem benne. Nem érem el a minimum ponthatárt ami 280. mit tudok tenni? óvónő szeretnék lenni. önfinanszírozós szakon. Ehhez miért kell négyesötös érettségi?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 13:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Értem azt hogy aki orvos szeretne lenni oda igen is kell a magas ponthatár, de egy óvónéninek miért?
2016. jan. 31. 13:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapod van, hogy felkészülj egy vagy kettő érettségi kijavítására. A felvételihez szükséges egy alkalmassági vizsga, valamint a magyar kötelező felvételi tárgy, mellé választhatod a biológiát/matekot/törit/idegennyelvet/szakmai előkészítő tárgyat.


Magyar tehát kötelező, mellé még választhatsz a felsoroltak közül. Nem tudom milyen szinten vagy most belőlük, de töriből vagy nyelvből nem nehéz felkészülni ennyi idő alatt sem, hogy 80%-nál jobb érettségit írj belőlük.

2016. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgával is szerezhetsz +28 pontot ami már lehet elég a minimumhoz, később pedig a diploma megszerzéséhez úgyis szükséged lesz rá. Vagy ahogy előttem is írták újra kell érettségizned legalább egy tárgyból. Vannak lehetőségeid csak tenni kell érte.
2016. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Az elmúlt két évben mit csináltál, ha szabad kérdezni? Simán ki tudtad volna javítani valamelyik érettségidet (ahogyan még most is megteheted). Nem siránkozni kell, hanem egy picit jobban tenni a céljaidért. Már ne is haragudj, de a négyes-ötös érettségi nem valami hatalmas elvárás, hanem alapvető dolog lenne, még csak nagyon jó tanulónak sem kell hozzá lenni. Az, hogy nem éred el a 280 pontos minimumot, elég gáz. Egyébként nem az a lényeg, hányas az érettségid, hanem hogy hány százalékos. És azért kell a 280 pontot elérni, hogy ne mehessen boldog-boldogtalan a felsőoktatásba. Egyébként meg ha valaki, akinek nincsen papírja valamilyen tanulási nehézségről vagy fogyatékosságról, nem tud összekaparni 280 pontot négyes érettségikkel, akkor az lehetőleg ne foglalkozzon a gyerekemmel heti öt napot az óvodában.
2016. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

", nem tud összekaparni 280 pontot négyes érettségikkel, akkor az lehetőleg ne foglalkozzon a gyerekemmel heti öt napot az óvodában."


hihi, vicces vagy, UGYANIS PONT AZOK FOGLALKOZNAK MOST IS A GYEREKEDDEL!!!!


Tapasztalatból tudom, hogy például az unokanővérem és sok barátnője tiszta KETTES érettségivel ment önfinanszírozósra 6 évvel ezelőtt és igen, ŐK foglalkoznak a gyerekeddel a hét 5 napján ;) Jah, és nagyszerű óvoda pedagógusok lettek, panasz nincs rájuk.

2016. jan. 31. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettőt válassz aki amit nagyon megnyomsz. két 80 %-os érettségi tárgy, amit beszámítanak. Én angollal és magyarral csináltam, plusz nyelvvizsga.


Egy végzős óvós.

2016. márc. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!