Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én 28 éves vagyok és le...

Én 28 éves vagyok és le akarom végre tenni az érettségit, hogy aztán továbbtanulhassak, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy mennyibe kerülne? Mennyibe szokott kerülni? Csak hogy tudjam mennyit spóroljak rá. :)


Hogy jobb letenni?

Levelezőn?


2016. febr. 1. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol szeretnél tanulni?
2016. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazság szerint.

Most vidéken élek, de a közeljövőben lehet hogy fel tudok költözni Pestre. Azon belül is Pestlőrincre. Tehát ott kellene valami iskola. :)


És hát az árak érdekelnének, hogy kb mennyibe fájna az egész mindenestül. Mert akkor előre összegyűjteném a pénzt rá.

2016. febr. 1. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

A vizsgadíj összege:


Ha a jelentkező vizsgajelentkezését egy kormányhivatalba nyújtja be, a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2016-ban 17.000 Ft).

Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2016-ban 28.000 Ft).

Ha jelentkező a középszintű vizsgajelentkezését egy középiskolába nyújtja be, úgy a középszintű vizsga fent meghatározott vizsgadíját a középiskolába kell befizetni. Emelt szintű vizsgajelentkezés esetén a vizsga díját minden esetben az Oktatási Hivatal számára kell befizetni.

[link]

2016. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell fizetned, mert nincs még érettségi bizonyítványod, ha jól értettem. Ha meg az 12 osztály általános-középiskolád már mehetsz is érettségire. Ha nincs akkor el menned valami felnőttek gimnáziumába/szakközépbe, és ott el kell végezned a hiányzó osztályokat. Tudtommal azért sem kell fizetni.
2016. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én az általános után egy olyan suliba mentem amiben volt szakiskolai rész és középiskolai is. A 10. osztály után mivel melós családból származom engem rögtön bevágtak a szakmunkásba. Így a 11, 12 és 13. osztályt szakmunkásban végeztem el.
2016. febr. 1. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát akkor 2 év szakközeped van és 3 év szakmunkásképződ? Érdeklődj ennél a giminél, hogy mi a helyzet, ez úgyis Pestszentlőrincen van ( [link] Van lehetőség arra is maradék két évet egy év alatt elvégezd.
2016. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!