Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is van/volt hasonló...

Más is van/volt hasonló helyzetben mint én? Főiskolára szeretnék menni de az anyám nem akarja

Figyelt kérdés
12.-es vagyok és főiskolára szeretnék menni. Átlagom tavaly és most is 4,2. A legrosszabb tantárgyam a matek ami 3-as többi mind 4,5. Kiszámoltam a pontjaim és egy nem olyan kimagasló érettségivel és simán megvan a 280 pont. De anyám azt szeretné, hogy maradjak 2 évig OKJ-n és aztán menjek főiskolára és az OKJ mellet dolgozzak. Ezzel nem is lenne gond ha az elmúlt két évben nem emelkedett volna vagy 60 ponttal a minimum ponthatár. Ha 2 év múlva csak 40 ponttal emelkedik már nem fogok bejutni sehova aztán cseszhetem az egész életem 1 gyárban az OKJ-val. Államira esélyem sincs. Persze az anyagiakra hivatkoznak amit meg is értenék, ha nem költenének havi 70 ezret szükségtelen vacakokra. Akik most végzősök, hogy tervezik a továbbtanulás?

2016. febr. 1. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam továbbtanulni suli után anyagi okok miatt. Nálunk viszont tényleg gond volt. Anyukámmal egyedül maradtunk és megértem, hogy nehézséget okozott volna neki még x évig eltartani. Én elmentem dolgozni. És pár év múlva levelezőn tanultam tovább. Viszont így azért kevesebb a lehetőség, nem minden szak van levelezőn is.


Szerintem ha nálatok az anyagi gondok igazából nem is gondok, akkor mindenképpen beszéljétek meg, mondd el, amit itt leírtál, hogy később nem biztos, hogy bejutnál oda, ahova szeretnél. Beszélj apukáddal is, ő hátha tud anyukádra hatni. Vagy más rokonok, ismerősök, barátok, akikre hallgat.

2016. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, hogy emelkedik a ponthatár nem is kicsit de nem érti meg... Magyarországon meg Felsőfokú végzettség nélkül meg szenvedhetsz egész életedben kb. Mindennap látom kijönni a gyárakból az embereket és nem a karok olyan lenni ezért tanulok. De már az is kevés
2016. febr. 1. 18:26
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is ez volt. Főiskola mellett is lehet dolgozni, vannak órák amelyekre idővel megtudod, hogy be kell-e majd járni vagy sem. Persze optimális esetben járjon be az ember, de ha dolgozni kell, akkor lehet. Vizsgaidőszakban fel lehet készülni a vizsgákra. Nagy vita volt, aztán anyám belesz*rva az egészbe azt mondta, hogy csinálj amit akarsz, ENGEM NEM ÉRDEKEL. Ha nagyon SOS van, akkor Diákhitel-re tudsz támaszkodni, én azt jelölném amit én akarok és főiskolára mennék. OKJ-n sincs több idő, egyik 2 éves, másik meg 3, ritkábban 3.5 vagy 4.


Mondd meg neki, hogy Főiskola mellett is ugyanannyit lehet dolgozni (tényleg így van) ha nem támogatnak akkor diákhitelre tudsz támaszkodni, utána viszont te döntöd el, hogy mennyire akarod tartani a kapcsolatot a szüleiddel, anyukáddal ha már most nem volt segítőkész, vagy nem támogatta a lehetőségeid.

2016. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Levelezőről tudtok valamit? 18 éves vagyok és azért számít a főiskolánál nekem a "diákélet" és úgy tudom levelezőn nincs...
2016. febr. 1. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Diákélettel nem vesztesz semmit, ha kimarad. Hiányzik az neked, ha annyit iszol, hogy nem tudsz magadról azt közben mindenki megdug (feltételezem, hogy lány vagy, ha nem, akkor bocs)? A levelezőn nincs diákélet.

Hülyeség 2 év okj. Egyrészt emelkedhetnek a ponthatárok, szigorodik minden, ahogy írod is, mert kormányunk nem akarja, hogy sokan menjenek a felsőoktatásba. Most ilyen rezsim van. Tehát szigorodni fog a felsőoktatásba való bekerülés. Két év okj-n az időhúzás, mivel a főiskola, egyetem az csak 1 évvel hosszabb, mint az okj. Hiába dolgozol az okj mellett, attól releváns szakmai gyakorlatod nem lesz. Ha később kezded a főiskolát/egyetemet akkor később leszel benne tapasztalt, így később lesz jobb fizetésed is. Ha nagyon muszáj, egyteme/főiskola mellett diákmunkát vállalhatsz bármelyik diákszövetkezetben. Vagy ott van a diákhitel, ami nem rossz, ha az embernek szüksége van pénzre. A legkedvezőbb pénzforrás jelenleg. Szóval, add be a felvételi jelentkezésed február 15-i, anyádnak ne szólj róla, ha max 3 szakot jelölsz meg ingyenes. De max 6 szakot jelölhetsz meg. Add be a jelentkezésed, mert nem kötelez semmire, ha felvesznek, akkor se kell beiratkoznod, ha anyád fogságban tartana. Addig még gondolkozhatsz te is, meg anyád is, hátha jobb belátásra tér addig, amíg szeptemberben be fogsz iratkozni. Tehát adj be felvételi jelentkezést az e-felvételin. Ha több, mint 3 szakot jelölsz meg, akkor a 2000 és 6000 ft közötti díjat kell fizetned a megjelöltek mennyiségétől függően, amit banki átutalással vagy bankkártyával fizethetsz, február 15-ig. De ha csak max 3-at jelölsz meg az ingyenes.

[link]

[link]


Ha elmúltál már 18, akkor menj el az okmányirodába, most úgy hívják, hogy kormányablak, azt csináltathatsz egy ügyfélkapót, ami az elektronikus jelentkezésnél könnyítheti meg a helyzetedet a hitelesítésnél. De ez nem szükséges hozzá, csak akkor papíron ki kell nyomtatnod a cuccost, aláírnod és postáznod, február 23-ig.

[link]

2016. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nincs az államisra esélyed? 280-al sok államisra be lehet kerülni. De addig is tanuljj, a két érettségi felvételi tárgyat, mint az állat, úgy tanuld, azt duplázol belőle, és lesz több pontod.
2016. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs azzal, ha elmész OKJ-ra, két szakmát ingyen meg lehet szerezni egy bizonyos korig, egyetemre ezután is tudsz menni, ingyen OKJ-t nem sokáig tehetsz majd. Ha az egyetem nem jönne be, még ott a másik esély, a szakmád. Egy OKJ-s képzés mellett azért marad ideje az embernek - tapasztalat, egyetemista vagyok(meg voltam is, a két egyetemi szakom között voltam OKJ-n)- így tehetsz egy nyelvvizsgát, és akkor lesz plusz pontod, amivel később is be tudsz kerülni majd. Amúgy meg igen, a két tárgyra hajts rá, amit beleszámítanak a felvételibe, és akkor duplázol.
2016. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy nézz ki hogy maradok 1 vagy 2 évig OKJ-n közben leteszek egy nyelvvizsgát és élvezem az életet:D (amúgy fiú vagyok)aztán az OKJ-s és a nyelvvizsga általi többlet ponttal próbálkozom levelezőn. Addig az okj-n nem is kell dolgoznom ha nem akarok mert ennyi idő alatt összespóroljuk.Ha meg minden jól meg és megvan a diploma, ám mégse tudok elhelyezkedni még mindig az a munka amit a legjobban szeretnék dolgozni és protekcióm van, hogy felvegyenek ott van
2016. febr. 1. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Most már tehet két okj képzettségig ingyen okj-t bármeddig.

Iskola rendszerű nappali képzésen 26 éves korig tehet ingyen okj-t, ha nincs még neki 2 okj-s végzettsége. Aztán nem nappalin, hanem pl. levelezőn nyugdíjas koráig tehet ingyen okj-t, ha nincs neki két okj-s végzettsége. Egyetemet meg elkezdeni 24 évesen az nem olyan jó, ha 19 évesen is elkezdhetné, ahhoz képest.

2016. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!