Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyakból kell...

Milyen tantárgyakból kell fakultációra járnia az olyan tanulóknak akik:orvosi, jogi vagy pszihiáteri diplomát szeretnének?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok amiket 12. Osztály végén veszünk fel.És gondolom pl:az orvosi egyetemhez kell a biológia és a kémia és ha jól tudom fizika.Akkor is felveszik az illetőt ha mondjuk fizika biológia fakultációkra jár de mondjuk a 3-ból az egyiket (jelen esetben a kémia) fakultációt nem választotta?Tehát "csak" fizika biosz fakultációji vannak?

2016. febr. 1. 23:25
1 2
 1/19 anonim válasza:
20%

Hát, én első körben egy helyesírás fakultációt ajánlanék neked, kérdező.

psziCHiáter, osztály (kis o-val), fakultációi (j nélkül) ...stb.

Azt nem is értem, hogy mit értesz 12. osztály után. hiszen akkor már leérettségiztél, és jön a felvételi, kicsit késő akkor felvenni fakultációt.

Egyébként sem a fakultáció létén vagy nem létén múlik az, hogy felvesznek, hanem a tudásodon és a jegyeiden.

2016. febr. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Orvosira 2 emelt érettségi letétele kötelező, ebből a biológia kötelező, a kémia és a fizika közül pedig egyet kell kiválasztani. A fizika könnyebb, viszont a kémiának többszörösen nagy hasznát veszed az orvosi képzés során. A pszichiáter képzés pedig az orvosi egyik ága, ott kell szakosodni néhány év után, szóval külön pszichiáter szak nincs érettségi után. A jogra egy emelt szükséges, ez lehet magyar, töri, idegen nyelvek. Azt hiszem ennyi.
2016. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Azért azt még hozzá tenném,hogy az emeltszintű érettségik mellé minimum 1 nyelvizsga. Szakosodás 11-dik évelején már elkezdődik,de én azt mondom a nyelvre már 9-10 dik környékén rá kell feküdni. De ismereke olyat akit nem vettek fel elsőre orvosira, 1 évig nyelvet tanult, csinált 2 nyelvizsgát, meg bioszból újra érettségizet. És felvették ezután.Nem olyan könnyű bekerülni se.
2016. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
szakosodás = érettségi tárgyak kiválasztása itt
2016. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
A nyelvvizsga két „v", mivel nem nyelből, hanem nyelvből vizsgázol. Egyébként a pszichiáter orvos. Pont. Ugyanúgy elvégzi a 6 éves egyetemet, mint a sebész, belgyógyász stb, csak másra szakosodik. Zárójeles rész: pszichiáteri képzésre talán a legnehezebb bekerülni orvosi után.
2016. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
1.válaszoló te aztán igazán befoghatnád a pofád mert okoskodni aztán tudsz de arra amit kérdeztem egy értelmes válasz nem hangzott el tőled!!Am meg képzeld hogy nagyon kellett sietnem a megírásával és képzeld el hogy nem az volt a legfontosabb dolgom hogy az ilyen kis csicskáknak eleget tegyek azzal hogy még 10-szer átjavítgatom.Aki tudta a választ az így is megértette csak te vagy olyan nyomorék hogy ha már a választ nem tudtad legalább a pofád jártattad egy sort.Feleslegesen.És utolsó te is fogalmazz már normálisan mit gondolsz??hogy mindenki úgy születik hogy ezt tudja? állítsál már magadon ez az oldal azért van hogy kérdezzünk.Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor inkább kussolj!
2016. febr. 3. 16:55
 7/19 anonim válasza:
64%

Kedves kérdező! 😃

Az orvosi egyetemre "csak" kettő emelt szintű érettségi kell. Na szóval a biologia (emelt) kötelező. És a fizika(emelt) meg a kémia(emelt) között kell döntened. Ez a pálya akkor ajánlott, ha valaki jó a reál tantárgyakból.(kémia,biologia,matek,fizika..) 😄

A pszihiáter az orvos. Tehát a 6 éves képzés utan szakosodik. Ide is biosz érettségi illetve kémia vagy fizika.(Bár én úgy hallottam, hogy nem árt, ha az ember ért kicsit a magyarhoz is.) Ha az orvosi egyetemet választod úgy állj a dologhoz, hogy ez 1 hivatás nem egy sima szakma..😪

Ahhoz hogy valaki jogász legyen álltalában magyar, töri emelt ajánlott.(a nyelv is jó, de véleményem szerint a magyar és a töri jobban megéri)

Faktot 10 után választasz. (12-ben már meg van az érettségid.)

Azok a tantárgyaid maradnak amiből érettségizel.(11-12-ben)

(Nagyon remélem nem csak a Dr. Cím érdekel.😔😊)

A szavaidat meg válogathatnád. Főleg ha olyanba gondolkozol hogy pszihiáter leszel. Vannak olyanok akik könnyen fel tudják húzni az embert, de idegroncs emberek se lesznek veled kedvesek.😏

Huhh, bocsi lehet kicsit hosszúra sikerült!😱

Remélem tudtam segíteni!

(üdv!😊Egy orvosi pályára készülő kilencedikes lány.)

2016. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%
Te meg ne kérdezz, ha nem tudod elviselni a választ.
2016. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%
Viszont az oldal üzemeltetőinek ezúton üzenem, hogy gratulálok a "szólásszabadsághoz". Egy csúnya szót nem írtam, csak kifejtettem az egyébként jogos véleményemet, erre törölték a kommentemet. Bravo! :)
2016. febr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0-ra le lettem pontozva. :) Köszönöm. Mi itt a szabadidőnkben válaszolunk a kérdéseidre, amit lusta vagy kiguglizni, és még mi vagyunk számon kérve a stílus miatt, mert a rózsaszín kis lelkedet bántja. Gondolj már bele, hogy minek hordtad le a válaszolókat!
2016. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!