Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A turizmus-vendéglátással...

Arane kérdése:

A turizmus-vendéglátással könnyen el lehet helyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés
A PTE főiskolai szakként indít vendéglátás-turizmus képzést és gondoltam rá, hogy oda mennék tovább tanulni, de nem tudom, hogy utána el tudnék e helyezkedni vele es milyen idegen nyelvet kell hozzá beszélni. Tudnátok segíteni? :)
2016. febr. 2. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de ne legyenek illúzióid. Két ismerősöm is végzett ilyen szakot mesterképzéssel együtt a BGF-en, ami azért egy elismert suli, évekig mindketten kevés pénzért dolgoztak recepciósként hotelekben (oké, a hotel legalább nívós volt, de előrelépni nem tudtak, és nem voltak megfizetve), aztán most egyikük váltott, és egy nagy légitársaság call centerében dolgozik. Ez biztos jobban fizet, mert idegen nyelven kell végezni a munkát, de nem hiszem, hogy anno, mikor megjelölte a felvételin a szakot, ilyen karrierre vágyott...


Az idegennyelvek ismerete ennél a szaknál kulcsfontosságú, minél többet és minél magasabb szinten, annál jobb. Ebben látom a kitörési lehetőséget, hogy el is érj valamit ezzel a szakkal. Arról nem is beszélve, hogy külföldön jobb esélyeid lennének, de ehhez elengedhetetlen több nyelv alapos ismerete.

2016. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem nézd meg, hogy mennyi a frissen végzettek száma ezen a szakon az utóbbi 10 évben, és vesd össze azzal, hogy kb mennyi kell belőle. Aki egyszer bekerül egy munkahelyre, az ragaszkodik hozzá, szóval hamar feltöltődnek a helyek, újak pedig alig jönnek létre.
2016. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. febr. 5. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!