Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki kisegítő általános iskoláb...

Aki kisegítő általános iskolába járt, később jelentkezhet, , normális", kevésbé nehéz szakközépiskolába szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint semmi akadálya, sőt, kiemelten fontos lenne, hogy akinek gyerekkorában volt valami fejlődési deficitje, vagy hátránya, az később normális munkát találjon.
2016. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Úgy érted jogilag ? Mármint van jogilag lehetősége ?

- Igen, mert névlegesen 8 általánosról van papírja.

Vagy arra gondolsz, hogy képes lenne-e elvégezni egy gyengébb szakközépiskolát ?

- Nem, ahhoz normál általános iskolai tudás kell. Az is megesik, hogy egy normál általános iskolát végzett nem képes elvégezni egy szakközepet és kibukik.

-Aki kisegítőt végzett, azok szakiskolába szoktak menni. Betanított szinten tanulnak egy szakmát.

2016. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
#2 Az új elnevezés szerint a szakközépiskola a régi szakmunkásképző
2016. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Kedves #2! Sok mindenben nagyon nincs igazad és a stílusod is hagy maga után némi kívánnivalót! Nem mondanám, hogy a kommunikáció különösen az erősséged lenne! Én hetedik osztályban megbuktam és a nyolcadik osztályt a felnőttek általános iskolájában végeztem el. Utána esti gimnáziumban érettségiztem 23 évesen, most 33 éves vagyok és bölcsész diplomám van; hogy konkrétan milyen, az maradjon titok, akit nagyon érdekel kérdezze meg, ha szimpatikus az illető, akkor esetleg a tudomására hozom. Egy volt osztálytársam ebből az iskolából rendőrtiszt, egy másik hegedűművész, a harmadik világhírű énekesnő, a negyediknek pizzériája van Budapesten. Nap mint nap látom a volt matek tanáromat az egyik bevásálóközpontban aki megbuktatott, mindig néz rám mint a hülye és gondolom röhög a markában, hogy jól megkapta ez a kis nyomorék. De ha egyszer hozzám szólna, valószínűleg franciául válaszolnék amivel bizonyosan nem tudna mit kezdeni és gondolom alaposan megemlegetné, hogy meg mert szólítani. Szóval nem lesz mindenkiből betanított munkás, aki valaha könnyített iskolába került, ez nem csak fatális tévedés de szándékos, rosszindulatú, súlyos hazugság is. Az elnyomó, aljas diktatúra propagandaszövege annak érdekében, hogy minnél több embert elbutítsanak és erőszakkal belekényszerítsenek a szubproletár rétegbe. Igenis talpra lehet állni még akkor is, ha a legmélyebb mocsárból mászott ki valaki. Kedves kérdező, soha ne add fel, persze hogy lehet belőled még akármilyen képzettségű ember, akár még értelmiségi is.
2016. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mai 22:13-as vagyok.

A felnőttek általános iskolája nem a régi "kisegítő" iskola. Két különböző iskolafajtáról beszélünk.

Nekem a húgom végzett, az akkor még kisegítő iskolának nevezett gyógypedagógiai iskolában. Mind a 8 évet ott járta, de akkor ez még csak 6 év általánost ért. Utána szakiskolát végzett: kapott kertészeti szakmai képzést 2 éven át és egyúttal megvan a papírja a 8 általánosról.

Ennek ellenére olvasni nem tud (a betűket összeolvasni tudja, de az olvasott szöveget nem érti), a százas számkörön túli összeadás-kivonás nehézséget jelent neki, a szorzótáblát soha nem volt képes megtanulni, a helyesírása rettenetes. Idegen nyelvet kisegítőben nem tanítottak, így azt sem tanult.

Gyógypedagógusokból álló szakértő bizottság utalta a kisegítő iskolába, az óvónő javaslatára.

2016. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

#4 vagyok.

Természetesen, ha valakinek fogyatékossága van, annak valóban korlátozottak a lehetőségei és csak a betegségének megfelelő szakma felé orientálódhat, de azt nem tudjuk a kérdező mire gondolt pontosan. Mi a konkrét probléma ami miatt az adott iskolatípusba került. A köznyelv kisegítő iskolának nevez mindent, ami nem a közoktatás konzervatív sémájának megfelelően zajlik, valóban van itt némi fogalomzavar. Néha még a Montessorit és a Waldorfot is annak mondják, pedig annak tényleg szinte semmi köze nincs a szellemi fogyatékosságokhoz. De mondjuk egy bukás az tényleg nem a világvége, még kettő sem az, mert később még van esély rá, hogy kicsit érettebben továbbtanuljon valaki.

Nyugat–Európában és Amerikában az élethosszig tartó tanulást preferálják, tehát még akár 50 évesen is beülhet valaki az iskolapadba új szakmát tanulni és ez szerintem jó is. A társadalmi felzárkóztató programok (pl. az Egyesült Királyságban, Németországban) gyakori eleme, hogy szakmai tanfolyamokat szerveznek idősebb emberek vagy akár a bevándorlók részére. Magyarországon egyáltalán nincsenek ilyen programok, inkább megnehezítik a tanulás lehetőségét amennyire csak tudják. Gond nélkül leszállították a tankötelezettség felső határát, hadd legyen hülye a magyar és hadd legyen Magyarország egész Európa szégyene.

2016. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Tegnapi 22:13-as vagyok.

"Magyarországon egyáltalán nincsenek ilyen programok, inkább megnehezítik a tanulás lehetőségét amennyire csak tudják"- Nem vagy elég tájékozott ! A kormány azzal, hogy ingyenessé tette az első és második szakma (OKJ) megszerzését, több embernek adott lehetőséget a tanulásra.

[link]

Én magam, noha ötven elmúltam, a múlt héten iratkoztam be egy ilyen 2 éves esti képzésre. Annyira segítik a tanulást, hogy még a tankönyvek is ingyen lesznek: iskolai könyvtár adja kölcsön.

Az iskolakötelezettség korhatárát helyes, hogy levitték.

Egészen közelről ismerek valakit (az egyik családtagom), aki nem akar tanulni. Az ilyeneknek jobb, ha nem kötelező iskolába járni, legalább nem zavarnak másokat a tanulásban. Mert hogy zavarni szokta,ezért kapott intőket gyűjtöget az ellenőrzőjébe...

"hadd legyen hülye a magyar"- akinek van számítógépe és internete, az ne kormánytól várja az okosodást, tehet önmaga érte. Úgy beszélsz, mintha önművelésről/ önképzésről nem hallottál volna....

2016. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre valászolva pedig, ez a te képességeidtől függ. Hallottam már olyan oxigénhiánnyal született gyerekről, aki egy átlagnál talán kicsit gagyibb szakközepet elvégzett (igaz hogy kettesekkel), de olyan szakmát kapott, amit imád.
2016. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Még mindig nyaltok ennek az aljas, diktátor kormánynak? Azt hiszitek hogy nektek is fog csurranni-cseppenni a lopott pénzből? Megsúgom nem fog! Jobb ha kimész külföldre kedves kérdező, ott normális életed lehet ha igyekszel, szorgalmas vagy, tudod csinálni a választott szakmádat és értesz is hozzá. Itt diktatúra van, egyre mélyebb, borzalom ami itt van, Nyugaton milliószor jobb.
2017. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!