Szerintetek neki fogjak távoktatású ill. levelezős érettséginek?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz! 22éves vagyok és már 4 éve dolgozom, arra a következtetésre jutottam, hogy akarom, hogy legen érettségim is a szakunkás bizonyítványom mellé (OKJ gépész 9-10-11-12 vagyis négy éves suli volt) Nagyon elhanyagoltam bármely nemű tanulást az elmúlt pár évben de úgy érzem, hogy akarok érettségit is szerezni. A lényeg az, hogy három műszakban dolgozom, helyben, kicsit még talán a munkahelyen is tudnék tanulni. Szeretnék tőletek segítséget kérni, vagy esetleg valami erős motivációt hogy merjek beleugrani de sajnos nem tudok semmit az egész folyamatról. Többet nem is írok mert nagyon belemerülök az írásba és nem lesz kedve senkinek elolvasni, aki hajlandó lenne válaszolni a kérdéseimre és van ilyen téren tapasztalata azt kérem jelezze.

2016. febr. 2. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is levelezőn érettségiztem munka mellett. Nem volt könnyű egyszerre csinálni két dolgot, de a levelező könnyebb volt a nappalinál. Aztán nappalin fősulit is végeztem.

Azért kerültem ilyen kerülőutakra, mert az általános iskolám olyan sötét volt hogy a pártemberek gyerekei kaptak jó jegyeket, a többi meg mehetett szakmunkásképzőbe még akkor is ha valakiből akár tudós is lehetett volna. Vagy orvos a mai orvoshiányos helyzetünkben. Persze a pártemberek gyerekeiből sem lett orvos.

2016. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a levelezős konkrétan hogy nézz ki, mit érdemes nagyvonalakban kb. tudni róla? Ősszintén szólva minden infó érdekelne.
2016. febr. 3. 00:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer kellett menni iskolába, délután, kb. 5 órából állt ilyen nap. Ezen kívül fél évente vizsgákra is. Idegen nyelvet nem kellett tanulnunk. Ja és szakközépiskola lévén műhelygyakorlat is volt. De szerintem nagyon könnyű volt. Már bánom hogy a fősulit is nem levelezőn végeztem el.
2016. febr. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hangulata leginkább egy gépjárművezetői tanfolyamra emlékeztetett, mert kevésbé gyötörtek minket felesleges dolgokkal mint a nappalisokat, hanem csak a lényeges tudás átadására koncentráltak. De egy mai magán nyelviskola nyelvtanfolyamához is lehetne hasonlítani a hangulatát. Felnőttképzésnek mondták és annak is tekintették. Ez tetszett benne.
2016. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én estire jártam és járok jelenleg is. Lényegében ugyanaz, csak más az időbeosztás. Jártam egyébként nappalin is érettségis osztályba, tehát van összehasonlítási alapom.


Először is, olyan nincs, hogy nem tanultok nyelvet (az egyik előző válaszadó írta), ugyanis az idegen nyelv kötelező érettségi tárgy. Csak hogy véletlenül se legyen félreinformálva senki.


Én azt mondom, hogy egy egyébként értelmes ember meg tudja csinálni. A nappalihoz képest vannak pozitív és negatív tapasztalataim is. Negatív pl. hogy sokan 0 tudással jönnek és eléggé vissza tudják húzni a csapatot. Na de ez már részletkérdés. Szóval estire sok hülye jár, na. Nappalin azért nem volt ennyi. Vagy ha nem is konkrétan hülye, gyengébb. Ez egyébként a jegyeken is meglátszik. Másoknak ez annyiban hátrány, hogy keményen hozzá kell tenni otthon, ha 4- es, 5- ös érettségit szeretnének. Én az utóbbi kategóriába tartozom. Egyébként maga az óraszám is kevesebb, de érettségire ugyanannyit kell tudni, tehát ilyen szempontból keményebb. Nincs meg a nappalis szájbarágás. Nekem tettem már olyan, kedvesnek szánt megjegyzést, higy "ilyen könnyen úgysem lesz érettségid máshol" - na, ezzel vitatkoznék, mert ponthogy nehezebb kevesebb segítséggel ugyanabból a követelményből megütni egy szintet.


Pozitívum, hogy felnőttként kezeljük egymást, sokkal lazább a légkör is, és bár tény, hogy negatív értelemben is kevesebb az idő, azért összességében nem olyan rossz, hogy sok felesleges hülyeség is kimarad.


Én a nappalinál ezerszer jobbnak tartom - persze aki nem kettesre hajt, annak nehezebb inkább, többet kell itthon dolgozni. Én mondjuk szeretem. :)

2016. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!