Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes jelentkezn...

Szerintetek érdemes jelentkeznem valahova?

Figyelt kérdés
Annyira nem értek ezekhez, mert a családból senki nem vett részt felső oktatásban, és alig tudok valamit. Most végzős gimis vagyok, de nem valami jó tanuló. Kb. 280 pontot jósolok magamnak, nyelvvizsgám sincs még, és nem tudom, mi legyen. Szerintetek érdemes jelentkeznem valami egyetemre így? Az infó érdekel és a győri Széchenyi jöhetne szóba.
2016. febr. 3. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
280 ponttal nem tudom, hogy hová szeretnél menni. ha komolyan gondolod, válassz egy szakot, nézd meg, melyik az a 2 érettségi tárgy, ami kell, arra tanulj mint állat, és nyelvvizsga nélkül is össze tudsz vele szedni 380-400 pontot, és akkor van értelme menni normális egyetemre. ez a legjobb tanácsom neked!
2016. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Btw attól hogy a Széchenyin alacsonyabb a ponthatár, a szak ugyanolyan nehéz. És idén már 300 a minimumponthatár, 280-nal max felsőoktatási szakképzésbe juthatnál be.
2016. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát OKJ-n is gondolkodok amúgy. Az infót szeretem és megy is, de a matek annyira nem. Ahol most tanulok, az az iskola mellett van egy szakközép, ahol OKJ-s gazdasági informatikus, ügyviteli titkár, pénzügyi-számviteli ügyintéző és hasonlók vannak. Nem tudom, ezek mennyire jó szakok, mennyire lehet elhelyezkedni egy ilyen szakmával. Ja és azt se, hogy mennyire nehéz a matek. Mert az utolsó két évbe nagyon lerontottam a matekot, pedig előtte ment azért.
2016. febr. 3. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor inkább főiskola vagy egyetem, mint okj. Dezinformáció a 300-as minimum pont. Úgy volt, hogy így lesz, de nem így lett, így idén 280 a minimum pont az államis férőhelyekre, ahol nincs előre meghatározott központi ponthatár. Azért is felvételizz az idén, mert ha később szeretnél, lehet magasabb lesz a ponthatár. A győri Széchenyivel informatikából nincs semmi gond. Több helyet megjelölhetsz így első helyen az optimistább lehetőséget tedd, utolsóra meg a biztosabbat.
2016. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem, tényleg nem megy fel 300-ra minimumponthatár, bocsi. Hát nem tudom.. Közvetlen tapasztalatom nincs ezekkel az okj-kal kapcsolatban ezen a területen. Hallottam már olyat is hogy valaki 200ezret keres valami semmi kis okj-val, de olyat is aki évek óta nem talál munkát. Sztem attól is függ hogy az ország melyik részén élsz és h milyen kapcsolataid vannak.
2016. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!