Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME, BCE vagy BGE gazdasági...

BME, BCE vagy BGE gazdasági kar szerinti sorrend?

Figyelt kérdés
Lehetőleg statisztikákkal alátámasztva. Miben jobb, miért jobb, mivel ad többet az egyik egyetem a másiknál?

2016. febr. 3. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

Nem kell ide statisztika, egyértelmű a sorrend:

BCE, BGE, BME

2016. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Én nem vagyok közgazdász, de azért leírom amit tudni vélek:

- a mind a három lehet jó, attól is függ mik a céljaid

- BCE: nyilván jó színvonalú nemzetközi mércével is mérve (főleg az elméletibb KTK kar számít elitnek)

- BME: itt szerintem a gazdálkodási és menedzsment szak a legerősebb, erősek ipari kapcsolatok a termelő szektorral, pl. minőségmenedzsmenthez eléggé értenek

- BGE: itt talán a pénzügy-számvitel szak az amivel jól el lehet helyezkedni, de én inkább a BCE-BME kettősből választanék

2016. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pénzügyre szeretnék menni és később pénzügy mesterre. Végzés után részvényekkel szeretnék foglalkozni.
2016. febr. 3. 16:36
 4/15 A kérdező kommentje:
Részvényekkel kereskedni, azokat elemezni
2016. febr. 3. 16:38
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

#3


Nem biztos, hogy a pénzügy-pénzügy közelebb visz a részvényekhez, mint a többi.

Pl Warren Buffet-nek Gazdmen-Közgazd elemző diplomája van


Szerintem Gazd.men BA- Pénzügy/Közgazd elemző MA közelebb visz. Esetleg pár nemzetközi jellegű választható tárggyal, ha van.

2016. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Gazdmenedzsmentrol lehet gazdelemzo mesterre menni? Penzugyrol is lehet?
2016. febr. 4. 12:52
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

#6


Kreditfelismeréssel lehet mindkettőről.


[link]

itt utána tudsz nézni

2016. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem és látom, hogy át lehet menni de nem nagyon értem ezt a kreditelismeréses dolgot.
2016. febr. 4. 13:20
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

#8


Felvi tájékoztatója:

[link]


Pl a BCE tájékoztatója :

[link]


Régebbi, de kissé gyakorlatibb a leírás:

[link]


Ha az egyes szakok kreditfelismerési word dokumentumát(ami a szak neve kék linkkel a tantárgylista menüpontban) letöltöd, akkor láthatod, hogy az "elvont" fogalmak mögé milyen tárgyakat kell gondolni.

2016. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most jól összezavartál ezzel a közgazdasági elemző mester szakkal:D de nem baj inkább tudjak róla. Amit nem szeretnék az az, hogy könyvelőként végezzem és attól félek, hogy a pénzügy -> pénzügy mesterrel meg ott végezném (gazdmenedzsmentnél hasznosabbnak tartom a pénzügyet úgyhogy azzal nem nagyon számolok).
2016. febr. 4. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!