Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító vagy óvodapedagógus?...

Tanító vagy óvodapedagógus? Miért?

Figyelt kérdés

2016. febr. 4. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Egyik sem: idegölő munka kevés fizetésért.
2016. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindenképp a kettő közül akarsz, akkor legyen az óvodapedagógus, az legalább 3 év alatt megvan. De egyébként tényleg mindkettő idegölő és kevés fizetés. Nem hiába a minimumpont kell a legtöbb helyre.
2016. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, nem tudok jobbat, olyat meg nem fogok tanulni, ami nem érdekel. Engem nem érdekel, hogy most 3 vagy kicsit több év..nem ez érdekel..hanem, hogy egyébként melyik a jobb..melyik éri meg jobban...
2016. febr. 4. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Akkor legyen az óvodapedagógus: valamivel kisebb a hibázási lehetőség. Alapvető készségeket kell átadnod.

Tanítóként viszont gyakoatilag a későbbi tanulmányaikat alapozod meg.

2016. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi az, hogy melyik jobb? Meg, hogy melyik éri meg jobban? Egyik se jobb a másiknál, és egyik se éri meg. Sok munka, kevés pénz. Neked kell tudni, hogy a 3-6 évesekkel vagy a 6-10 évesekkel foglalkozol-e szívesebben.
2016. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nincs elhivatottságod, úgy egyik sem. Ez nem így működik, hogy akkor ez vagy az! Amelyik korosztály nevelése érdekel és amelyikkel ténylegesen foglalkozni szeretnél! Egészen más szükséges a 3-6 éves korosztály neveléséhez, mint a 6-12 évesekhez - jelezném viszont, hogy egyik sem kevesebb felelősség, hiszen az óvodai nevelés alapozza meg a majdani iskolai teljesítményt! Meg lehet kérdezni a tanítókat evvel kapcsolatban. Szóval csakis Neked kell érezned és tudnod, hogy melyik áll hozzád közelebb, melyiket végeznéd majd a mindennapokban szívesebben és valós hivatástudattal, mert pedagóguspályán csak így lehet működni - legyél óvodapedagógus, tanító vagy tanár.
2016. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem azért választottam a pedagógiát, mert nincs más, hanem mert ez érdekel!!!!

De egyszerűen ma úgy gondolom, hogy óvoda, holnap meg, hogy tanító. Ahogy közeledik a határidő, úgy bizonytalankodom... Ez ellen szeretnék tenni, de nem tudom, hogy hogyan! Ezért írtam ki ezt a nyamvadt kérdést...

2016. febr. 4. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, akkor pedig azt javaslom, hogy csinálj ilyen pro-kontra összevetést. Melyik miért lenne számodra megfelelő, milyen nehézségek azok, amiktől tartasz, milyen részterületek érdekelnek jobban (akár műveltségterület szintjén), milyen erősségeid/gyengeségeid vannak.

Ezen kívül pedig beszélgess óvodapedagógussal és tanítóval is, kérdezd a mindennapjaikról, munkájukról, gyerekekről hátha segít orientálódni. Tényleg csak magadnak tudod eldönteni és nagyban függ ez attól, melyik korosztállyal működsz jobban. Pl. van, aki óvodapedagógusként is inkább a kis-középső csoportos életkorúak felé húz, míg mások inkább a nagyobbakkal szeretnek foglalkozni, mert velük más típusú tevékenységeket lehet csinálni. Aki a nagyobbakkal szeret inkább dolgozni, annak érdemes a tanítón elgondolkodni. Szóval ilyen szempontokat gondolj végig szerintem a döntésedhez.

2016. febr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj mennyi butaságot olvasok itt. Végzős óvós vagyok. Az egyik válaszolónak üzenném, hogy az alapvető készségek képességek alapozása óvodáskorban kezdődik meg, nem iskolában. Óvodapedagógusoknak van némi szakmai szabadságuk, lásd: Alapprogram. Sokkal családiasabb, játékosabb a légkör szerintem, kapcsolat a szülőkkel. Van, hogy iskolában csak a beiratkozáskor látják a szülőket a pedagógusok.

Természetesen van némi elfogultságom, biztos tudna egy tanítós is felhozni érveket "ellenem". :)

2016. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az egyik válaszolónak üzenném, hogy az alapvető készségek képességek alapozása óvodáskorban kezdődik meg, nem iskolában."


- Én meg üzenném, hogy gyakorolja az olvasást, ugyanis én is pont ezt írtam.

2016. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!