Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész szakma mit kell rola...

Vegyész szakma mit kell rola tudni,? Mik az éretségi követelmények megéri annak tanulni Pannon egyetem?

Figyelt kérdés
Pannon egyetemre gondoltam de a vegyész mérnöki is eszembe jutok de azt mennyivel másabb minden téren pl elvégeszhetőségben szóval aki tud ilyen téren akármit mondani az mondhat akár mit amit erről a kettő szakirányról tudni kell....

2016. febr. 8. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én többek között a Pannon egyetem Vegyészmérnöki szakára adtam le a jelentkezésemet.

Vegyész=Kémia alapszak. Erről azt kell tudni, hogy nem ad egy konkrét végzettséget és a kémiát töviről-hegyire végig rágja, nagy mélységeiben. Közben az évek során szakosodni tudsz, vagyis olyan kutatásokban tudsz részt venni, amiről majd a diplomamunkád fog szólni. Ez a szakosodás nem jelent más diplomát, neked egy sima kémia diplomád lesz, ami után ajánlott a szakosodás, amit már ugye elkezdtél. Egy vegyész a kisebb, laborban történő méréseket végzi.

A vegyész mérnök kémia szempontjából nem szerez olyan mély tudást (ezt egy vegyészként nem rég végzett mondta nekem nyílt napon), viszont az iparban történő gyártásról és gépi művelet irányításról is tanul. A vegyész mérnöki Bsc sokkal konkrétabb végzettséget ad, ezzel a diplomával laborban és különböző vegyipari gyárakban is eltudsz helyezkedni pl gyógyszer gyárban.

Azt mondják a statisztikák, hogy a mérnökök jóval többet keresnek és szükség van rájuk.


A Pannon egyetemről pedig azt kell tudni, hogy Magyarországon a legjobb Vegyész mérnöki oktatást nyújtják és most indul náluk Bsc-n is duális képzés, amit bár nem ajánlanak, mivel szerintük nehéz friss egyetemista ként iskola mellett munkát vállalni egy cégnél (nyáron is), de ha jelentkezel rá, aminek külön lépései vannak, és felvesznek erre a bizonyos duális képzésre akkor te bármikor vissza mondhatod és a normális sima Bsc tanulmányaidat folytathatod, szóval szerintem nincs veszteni valód. De egyébként Msc-n is van duális képzése a mérnökik karoknak.


Ha viszont inkább a Vegyész szakra mennél, akkor érdemes lenne megnézned a Szegedi Tudomány Egyetemet, mert természettudományi tantárgyak szempontjából viszont az a legjobb, de ott a mérnöki még nagyon gyerekcipőben jár.


Remélem tudtam segíteni, de szerintem járjál utána nagyon még van egy kis időd a jelentkezésig. :D

2016. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt igen ez adott egy kis segítséget az eljépzeléseimnek de igazábol csak kìványcsi voltam még csak 9-osztályos vagyok szóval van még időm gondolkodni a jelentkezésig :)
2016. febr. 10. 09:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát addig még rengeteg időd van és biztos lesznek változások. Lehet addigra már nem is fog érdekelni. :D :P
2016. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!