Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki menedzser szakról...

A műszaki menedzser szakról szeretnék feltenni pár kérdést, ugyanis továbbtanulás előtt állok. Rengeteg kettős gondolat fogalmazódik meg bennem ezzel a szakkal kapcsolatban. Tudnátok válaszolni az alább feltett kérdéseimre?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősömtől érdeklődtem már ezzel a szakkal kapcsolatban, általában kétféle válasz jött. Büfészak,mindenből tanulsz egy keveset, nem értesz semmihez, nem tudsz vele elhelyezkedni. (ez elsősorban a mérnök ismerőseimtől természetes).Másrészről pedig például azoktól akik ott tanulnak azt mondják jól érzik magukat, valamint hogy kedvelik ezt a szakot és utána el is lehet vele helyezkedni. Olyan kérdéseim lennének elsősorban olyanoktól akiknek tapasztalataik vannak a szakról, hogy hol érdemes végezni a szakot? OE-ről mi a véleményük(ezt néztem elsősorban)? Angol,vagy német nyelv inkább? Mennyire lehet vele elhelyezkedni?

2016. febr. 9. 15:45
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem rossz szak, sőt, mivel elég sokrétű, nagyon sokféle tantárgyat tanulsz, vállalatgazdaságtantól kezdve a kommunikáción át anyagismeretig rengetegféle tantárgyad lesz. Nekem egy BME-s lány mondta Education, hogy ő pont ezért választotta, hiszen például sokan akár ezzel a diplomával az Audihoz is bekerülnek, annak ellenére, hogy nem járműmérnökit végeztek pl. Elég versenyképes szak, a mérnökök mindig fikázzák azokat, akik nem mérnöknek tanulnak, bár tény, hogy a ők tanulnak a legtöbbet és legkeményebben,legalábbis én így gondolom, és egy műszaki menedzsernek is vannak mérnök tantárgyai. Én is most felvételizek erre a szakra, bár én a BME-t néztem ki. Az OE sem rossz egyetem, szerintem el lehet helyezkedni a diplomájával. Bocsi, lehet, hogy nem az én válaszomra voltál kiváncsi, hisz nem vagyok még egyetemista, de azért remélem tudtam segíteni! Sok sikert a felvételihez! :)
2016. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad összehasonlítani egy gépészmérnöki szakkal, és máris értelmet nyer. NEM az ő helyükre pályázunk, és persze nem is tudnánk őket helyettesíteni. Én is erre a szakra járok, igaz, én Miskolcon, de az Óbudairól is sok jót hallottam, viszont a BME-n eléggé el van rontva a szak, oda ne menj.Tényleg sok mindent magába foglal, az se mindegy hogy mire szakosodsz. Én nagyon szeretem, rengeteg érdekes tárgyat tanulsz. Nem csak érteni fogsz a gazdászok és a mérnökök nyelvén, de irányítási alapokat is kapsz.Én mindenképp el szeretnék végezni egy Msc-t is, de magába is biztos tudsz majd mit kezdeni vele. És hozzátenném, egyre keresettebbek a munkaerőpiacon! :)
2016. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) BME-re én sem mernék menni, valamint most olvastam egy cikket hogy még jobban bekeményítenek ott. 2. kommentelő te mire szakosodtál/akarsz szakosodni ?
2016. febr. 12. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

most végeztem OE-n mint műszaki menedzser


nem büfészak

nagyon nagyon könnyű (szerintem), de nem büfészak


a BOSCH, T-család (home, mobile ,stb), Audi nagyon sok embert visz el onnan

de van olyan ismerősöm aki más cégnél helyezkedett el most egyből diploma után (illetve már előtte leszerződtették, szóval egyből volt helye) és bruttó 350 fölött kap, frissdiplomásként; és ez nem egyedi, másik a Mercinél kapott volna ennyit, de ment inkább továbbtanulni


egy nagyon nagy gond van a szakkal... illetve inkább 3 :D

- borzalmas csoporttásak... mivel nem nehéz szak, így első évben pl iszonyat nehéz lesz órákra járnod, mivel a csoporttársaid 70%a csak azért van ott hogy valami papírt szerezzenek, meg 'buli az egyetem' és a többi, szóval nekem a társaság jórésze nem jött be, de ezek a 2. év végére legkésőbb kipottyannak


- a tanári gárda is hagy magából kivetnivalót... vannak jó tanárok, de egy jórésze unalmas, papírról felolvasós, vagy úgy tanít menedzseri ismereteket hogy előtte 3 céget vitt csődbe


-a HÖK... neeem akarom így mondani, de erősen fennáll a gyanú, hogy nagyon lékelik a hallgatói pénzeket; nagyon későn bejelentett, olykor késő, vagy borzalmasan kicsi ösztöndíjak, ÖCSI index amit nem tudsz visszavezetni normálisan mert kb a lábméreted is belenézik, szóval nem tudod még csak kiszúrni se hogy hogy csalnak (de volt h valakinek rosszabb lett az átlaga és 10ezerrel többet kapott mint én :) oké :D)


+1 rossz még, a gépész kar... vannak gépészes tárgyak, és a gépészes tanárok nem rejtik véka alá, hogy utálnak minket, meg amit mi képviselünk, hogy 'ez a szak hülyeség, semmi értelme, maguk nem is műszakiak, de még csak közgazdászok se, én megszüntetném az egészet, megbuktatnám önöket, hogy senki se végezzen ilyet el'

ami osztályozáson, és óraleadáson is látszik

(ellenben pl a villamosmérnök tanárok imádnak minket, hogy 'maguk milyen jó szakemberek lesznek, és végre nem nekünk kell beszélgetni a gazdaságiakkal hanem tolmácsolnak nekünk' :DD)

2016. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!