Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki, mechatronikai...

Gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki, had- és biztonságtechnikai mérnöki, villamosmérnöki vagy műszaki földtudományi. Melyik a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Vagy egy gazdaságtudományi képzés jobb?
2016. febr. 10. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, amelyik terület a szóban forgó személyt érdekli, lehet a legjobb a gépészmérnöki ha engem a jog érdekel pl. akkor biztos, hogy a legjobb választásom nem a gépészmérnöki lesz.


Ha jövedelmi szempontokat vesszük, akkor a mechatronika gépészmérnök és villamosmérnök, gazdaságtudományon belül: pénzügy, nemzetközi gazdálkodás.

kb. ilyen sorrendben ahogy leírtam, mindegyik kb. 250-300+ bruttó körül indul megfelelő szakmai és nyelvtudással. a földtudomány és a had és biztonságtechnika az szűk sávban mozog. De a fent felsorolt öt szakon végzettek után van kereslet széles területen (értsd: sok helyre lehet pályázni) és ahogy írtam is általában magas fizetés várható a többi területhez képest. (had-és biztonságtechnika + földtudomány)

2016. febr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyes válaszolóval részben egyet értek, de a lényeget leírta az első mondatának az első felében. Arra menj amelyik a legjobban érdekel. Lehet gépészmérnökként is nagyon jól és nagyon rosszul is keresni, illetve földtudományival is lehet nagyon jól keresni, ha kiegészíti egy bányamérnöki vagy egy olajmérnöki mesterképzéssel. Én ismerek olyan gépészmérnököt aki 130 nettóért dolgozik, illetve olyan bányamérnököt aki Ausztráliába került ki és havi több millió forintnak megfelelő összeget keres. A lényeg, hogy semmikép se olyat válasz ami nem érdekel, mert nagyon keserves életed lesz és karriert sem nagyon fogsz úgy befutni. A lényeg, hogy slágerszakma elvégzés nagyon nem egyenlő a biztos, jó kereseti lehetőséggel. Egy jó szak elvégzése, csak a jól keresésnek a LEHETŐSÉGÉT fogja megteremteni. Én úgy, hogy van rálátásom a dolgokra, vagy pénzügy-számvitelre vagy villamosmérnökire mennék (engem mindkettő érdekel).
2016. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy slágerszakma elvégzés nagyon nem egyenlő a biztos, jó keresettel.*


Bocsánat, ezt a mondatot sikerült elírnom.

2016. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A második válaszolóval nagyon egyet tudok érteni. Mindenféleképpen azt válaszd, ami érdekel, megmozgatja a fantáziád, ilyesmi.. Kettő közül meg ne válaszd azért az egyiket, mert a másikban mondjuk valamilyen készséghiányt érzel. (már persze ha nem nagy dologról van szó) Én pl gépész szerettem volna lenni mindig is, de nem tudtam sose jól rajzolni suliban és ezért villamosmérnököt akartam megjelölni, mert féltem a rajztól. Felvételi előtt rájöttem, hogy ez hülyeség, mert amit ott elvárnak rajzból, az tanulható.
2016. febr. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!